Як той-тер'єра чистити вуха.

Чистка вух є обов'язковою процедурою для собак. При цьому дуже важливо дотримуватися певних правил для того, щоб не пошкодити їх домашньому вихованцеві. Звичайно, завжди можна звернутися до кваліфікованого ветеринара, але, скориставшись наступними порадами, виконати цю процедуру ви зможете і самі.
Інструкція
1
Оглядати вуха свого улюбленця необхідно постійно. Так ви зможете вчасно видаляти бруд з вух собаки, а також оперативно відреагувати у разі захворювання вуха. Чистити ж вуха кожен день необхідності немає, у кожної собаки цей термін індивідуальний - від одного разу на тиждень до разу на рік.
2
Щоб під час чищення вух не поранити тварину, перед процедурою якнайкраще зафіксуйте його в певній позі. Покладіть собаку на тверду поверхню і зафіксуйте рукою голову. Також можна посадити її і тримати голову між колін.
3
Підготуйте необхідні матеріали - ватні тампони, марлю або чисту ганчірку. Якщо ви використовуєте ватяні палички, будьте гранично обережні - найменший рух голови собаки може призвести до серйозної травми вуха.
4
При сильному ступені забрудненості можна використовувати спеціальні медичні препарати для чищення вух. Ні в якому разі не використовуйте перекис, спирт або оцет при чищенні.
5
Спочатку очистіть поверхню вуха від бруду. При чищенні зовнішнього слухового проходу застосовуйте спеціальний лосьйон, який розм'якшить або розчинить вушну сірку. Для цього відтягніть вухо і залийте в нього трохи рідини. Намагайтеся при цьому міцно утримувати голову собаки, щоб вона не змогла ворушити головою. Як тільки рідина пройде всередину вуха, необхідно почати масажувати вушний канал. Потім необхідно дати тварині потрясти головою і видалити тампоном всі залишки рідини з вуха. Постарайтеся уникнути попадання розчиненої бруду в глибину вушного проходу. Ні в якому разі не заливайте в зовнішній слуховий прохід рідини, не призначені для цього. В іншому випадку, це може сприяти розвитку або посилення ознак отиту.
6
У більшості випадків процедура чистки вуха безболісна і не викликає неприємних відчуттів. Але якщо ви не можете впоратися самостійно, то краще звернутися до фахівців.