Як 2 жорсткі диски об'єднати в один.

Для об'єднання двох різних жорстких дисків в єдине ціле необхідно використовувати RAID-масив. Види даних з'єднання сильно відрізняються один від одного. Вибір відповідного масиву залежить від мети його створення.
Вам знадобиться
  • RAID-контролер.
Інструкція
1
Для початку вивчіть технічні характеристики материнської плати, використовуваної в вашому комп'ютері. Уважно прочитайте інструкцію. Всю необхідну інформацію ви також можете отримати на сайті виробника цього пристрою або вашого комп'ютера.
2
Придбайте RAID-контролер, якщо ви переконалися в тому, що системна плата не підтримує можливість створення масиву без додаткового пристрою. Підключіть його до комп'ютера. Виберіть вид RAID-масиву. Від цього будуть повністю залежати ваші подальші дії.
3
Якщо є лише два жорстких дисків існує можливість створити такі типи масивів: RAID 0 і RAID 1. У першому випадку ви отримаєте один загальний тому, розмір якого буде складатися з параметрів обох вінчестерів. Використовуйте даний тип для створення великого локального диска.
4
Для запобігання втрати важливої інформації створіть масив типу RAID 1. У такому випадку загальний обсяг об'єднаного диска дорівнюватиме розміру меншого вінчестера. Якщо один з вінчестерів вийде з ладу, вся необхідна інформація збережеться на другому жорсткому диску.
5
Підключіть вінчестери до встановленого RAID-контролеру або материнської плати комп'ютера. Увімкніть ПК і натисніть клавішу Del для входу в BIOS. Виберіть вкладку Boot Device. Знайдіть пункт Disk Mode і активуйте параметр RAID. Натисніть клавішу F10 і збережіть налаштування.
6
Перезавантажте комп'ютер. Дочекайтеся появи меню налаштувань синхронної роботи вінчестерів. Вкажіть вид створюваного RAID-масиву. Виберіть жорсткі диски, які будуть включені в масив. При налаштуванні RAID 0 визначте основний вінчестер.
7
Збережіть зміни параметрів жорстких дисків. Знову перезавантажте комп'ютер. Приступите до установки нової операційної системи.