Як армувати бетонну плиту. Як розрахувати товщину фундаментної плити.

При самостійному зведенні житлового будинку або господарської споруди може виникнути необхідність заливки бетонного перекриття. Щоб воно вийшло міцним, його необхідно посилити армуванням.
Вам знадобиться
  • - бетон;
  • - арматура;
  • - дріт діаметром 1-2 мм;
  • - поліетиленові труби;
Інструкція
1
Щоб виготовити міцну бетонну плиту , вам, в першу чергу, знадобиться якісний бетон. Порахуйте його необхідний обсяг: якщо ви зможете за кілька годин укласти 4-5 кубів бетону, то вигідніше замовити його на бетонному заводі. Менші обсяги вам навряд чи привезуть, в цьому випадку бетон слід приготувати самостійно.
2
Використовуйте для приготування бетону тільки якісні компоненти. Цемент купуйте у відомих постачальників, що працюють на ринку не один рік. Пісок придбайте тільки річковий, без домішок глини. Щебінь потрібен гравійний або гранітний.
3
Замішуючи бетон, точно дотримуйтесь пропорції компонентів. Відмірювати обсяги найпростіше відрами: на відро цементу беріть два відра піску, три відра щебеню і 0,7 відра води. Суміш ретельно перемішайте до отримання однорідної маси.
4
Зробіть опалубку для заливається плити, підготуйте арматуру для її посилення. Бажано використовувати арматуру з ребристою поверхнею, що забезпечує хороше зчеплення з бетоном. Якщо застосовується гладка арматура, її кінці необхідно загинати. Зазвичай при будівництві використовується арматура діаметром 10, 12, 14, 16 мм із сталі марок А500С і 35ГС.
5
Дуже важливо правильно розташувати арматуру в заливаемой плиті. Найкраще зв'язати каркас з арматури, використовуючи для в'язки дріт діаметром 1-2 мм. Каркас повинен знаходитися всередині обсягу плити і ніде не виступати назовні. При заливанні його можна підвісити на дроті або підкласти знизу вкладиші товщиною 2-3 см. Зверху арматура повинна покриватися шаром бетону такої ж товщини.
6
Найкращі показники міцності забезпечує просторовий каркас, який займає майже весь обсяг плити. Якщо ви прокладете кілька відрізків арматури по центру плити, це майже не додасть їй міцності. Ряди пов'язаної арматури повинні знаходитися в верхній частині плити і в нижній. Чим далі верхній і нижній ряди відстоять один від одного, тим вище міцність плити. Але при цьому над каркасом і під ним повинен бути шар бетону товщиною не менше 2 см.
7
Центральна частина плити майже не впливає на її міцність, тому в ній можуть бути зроблені порожнечі. Найпростіше їх створити шляхом укладання в каркас поліетиленових труб. Плита в цьому випадку вийде значно легше.
8
Після того як бетон схопиться, поливайте його водою. Вологе середовище допомагає бетону досягти максимальної міцності. Можна накрити відлиту плиту мокрою мішковиною, рогожею і витримати так не менше двох-трьох днів. Повної міцності відлита плита досягне приблизно через місяць.