Як викопати басейн.

Басейн у дворі будинку є справжньою прикрасою присадибної ділянки. Можна запросити фахівців, які з радістю і за пристойну винагороду виконають всі необхідні роботи. Однак створення басейну є не настільки складним завданням, щоб її не можна було вирішити самостійно.
Вам знадобиться
  • - штикова і совкова лопати;
  • - пісок, цемент, гравій;
  • - кельму і молоток;
  • - гідроізолірующій матеріал;
  • - декоративна плитка.
Інструкція
1
Вирішіть, який саме басейн вам потрібен. Чи буде це велика споруда, в якому можна вдосталь поплавати, або ж басейн буде більше служити декоративним цілям. В останньому випадку в ньому можна посадити водні рослини, запустити риб.
2
Вибравши тип басейну, визначте, яким чином станете наповнювати його і куди буде зливатися вода. Досить непростим стає вибір глибини басейну, при її визначенні слід враховувати, чи є в будинку маленькі діти. Глибокий басейн для них потенційно небезпечний, тому слід зробити його дрібним або огородити небезпечну частину декоративним загородженням. Коли діти підростуть, огорожа можна буде зняти.
3
При виборі форми майбутньої споруди слід враховувати, що набагато привабливіше виглядають басейни, які мають криволінійні форми. Вони ближче до природи, краще комбінуються з висадженими біля них рослинами. Декоративний басейн може бути досить невеликим, до 2-3 метрів в діаметрі.
4
Все попередні опрацювання виконані. Намічаючи контур басейну, зробіть його дещо більшим з урахуванням того, що стінки згодом будуть бетонуватися або обкладатися цеглою для попередження осипання землі. Верхній родючий шар грунту зніміть лопатою і розкидайте по ділянці. Потім виберіть до потрібної глибини залишилася землю і складіть її в мішки для подальшого вивозу. Можна використовувати цю землю для влаштування декоративних гірок чи терас.
5
Викладіть стінки викопаного басейну цеглою (в 1/2 цегли), це найпростіший варіант. Якщо басейн прямокутної форми, можливий варіант заливки стін з пристроєм опалубки. Не забудьте заздалегідь передбачити підведення труби для зливу. Дно басейну залийте бетоном.
6
Оштукатурьте цегляні стінки якісним розчином. Потім покрийте всю внутрішню поверхню басейну шаром гидроизолирующего матеріалу. Найзручніше використовувати сипучі суміші на основі цементу і спеціальних добавок. Гідроізолювальний шар наносите товщиною в два міліметри. Поверх нього укладіть декоративну плитку.