Як білити молоді дерева.

Побілка молодих дерев покликана захистити їх в осінньо-весняний період від посягання шкідників, різних хвороб і сонячних опіків. Для досягнення максимального захисного ефекту наносите побілку за правилами.
Вам знадобиться
 • - дротяна щітка
 • - кисть
 • - замазка
 • - тваринний жир
 • - парафін
 • - каніфоль
 • - пісок
 • - деревна зола
 • - крейда
 • - коров'як
 • - мильний розчин
 • - вапно
 • - гашене купорос
 • - столярний клей
 • - глина
Інструкція
1
Навесні вибирайте для нанесення побілки сухий прохолодний день, коли земля ще не прогрілася настільки, щоб в ній прокинулися зимуючі шкідники. Незахищене дерево в наступаючому сезоні стане для них бажаним притулком. Восени ж приступайте до побілки, коли почне замерзати грунт і зникне небезпека змивання побілки дощами.
2
Врахуйте, що молоді деревця з гладкою корою білити не варто зовсім, оскільки в результаті закупорки пір вапняним розчином відбудеться порушення газообміну, рослина стане гірше рости, сповільниться процес потовщення штамба.
3
Огляньте стовбури дерев, очистіть їх дротяною щіткою або скребком від лишайників і мохів. Відскребіть стару трухляву кору. Рани, діаметр яких перевищує два сантиметри, замажте садовим варом, щоб захистити дерево від проникнення і згубного впливу хвороботворних грибів.
4
Для приготування вару розтопіть частина тваринного жиру, опустіть в нього дві частини парафіну або воску. Як тільки останній інгредієнт розплавиться, додайте до маси тонко розмолоту каніфоль. Варіть суміш близько 30 хвилин до повного розчинення. Вилийте вар в посуд з холодною водою, розминайте масу доти, поки вона не стане м'якою.
5
Дрібніші ранки закладіть замазкою. Візьміть одну частину піску, по вісім частин деревної золи та крейди і шістнадцять частин коров'яку. Змішайте всі інгредієнти разом і розбавте мильною водою, довівши склад до консистенції густої сметани. Для додання в'язкості додайте в розчин дрібно нарізану шерсть.
6
Також перед побілкою можна замазати рани олійною фарбою на основі натуральної оліфи. Краще всього використовувати сурик або охру. Не наносіть цинкові білила.
7
Приготуйте розчин для побілки. На відро води візьміть два кілограми свежегашеной вапна. До цього розчину додайте залізний купорос, попередньо розвівши його у воді. Додавайте з розрахунку: на відро розчину - півкілограма купоросу. Для кращого прилипання вапна до столу введіть в отриману суміш 100г столярного клею, а також по 0,5 кілограма свіжого коров'яку і глини.
8
Солом'яний або звичайну малярську кисть умочуйте в розчин і промазуйте дерева від коренів до підстав головних розгалужень і трохи вище.
Грамотні садівники перед початком сезону обов'язково білять стовбури і розвилки гілок плодових дерев і деяких чагарників. Робиться це аж ніяк не тільки для краси. Побілка захищає рослини від шкідників, гарячих сонячних променів, запобігає зараженню грибковими захворюваннями.
Вам знадобиться
 • - Розчин для побілки;
 • - кисть або краскопульт.
Інструкція
1
Оптимальний час для побілки дерев та кущів - кінець березня або початок квітня. В цей період основний сніг вже сходить, але земля ще не прогрівається настільки, щоб зимуючі в ній шкідники прокинулися. Тому коли вони відродяться до життя, то не зможуть оселитися в побілених рослини х. Ті ж паразити, які вже ховаються в корі, з великою ймовірністю будуть в результаті побілки знищені. Не запізніться з обробкою: коли сонце стане жарким, воно може заподіяти рослини м шкоду, тоді побілка від опіків вже не врятує. Погода повинна бути прохолодною, але сухий, щоб дощ негайно не змив плоди ваших праць.
2
Сьогодні в спеціалізованих магазинах представлений досить широкий асортимент засобів для побілки рослин. Вони продаються у вигляді порошків і готових розчинів. Перші треба розводити у воді згідно з інструкцією, другими можна білити відразу.
3
При бажанні заощадити нескладно приготувати розчин і своїми силами. Візьміть 2,5 кг вапна, розчиніть у відрі води, додайте 0,5 л мідного купоросу і 200 г столярного клею. Все, склад готовий, можна обробляти дерева і кущі.
4
Процес побілки досить простий. Для початку уважно огляньте дерево або кущ, які збираєтеся обробляти. Очистіть скребком стовбур і гілки від лишайників, моху, сухий мертвої кори. Садовим варом ретельно замажте тріщини.
5
Тепер можна приступати безпосередньо до побілки. Найзручніше для цього користуватися краскопультом або пульверизатором, але можна білити і пензликом, хоча в цьому випадку процес затягнеться.
Зверніть увагу
Якщо минулорічна побілка не змив зі стовбурів та гілок, можна не білити дерева та кущі заново - рослина частково захищене.
Корисна порада
Не варто піддавати обробці молоді кущі і деревця з гладкою корою, так як в результаті процедури можна закупорити пори.