Як бетонувати стовпи для забору. бетонування бруса.

Вологий піщаний грунт сприяє скорішому руйнуванню опор для забору з різних матеріалів. Використання бетону як зміцнення основи дозволить конструкції прослужити довгі роки.
Вам знадобиться
  • - штикова лопата
  • - садовий бур
  • - земляний бур ТІБЕ
  • - руберойд
  • - бетон
  • - поліетиленові мішки
  • - дерев'яний брус
  • - дриль
  • - арматура
  • - бульбашковий рівень
Інструкція
1
Візьміть гостро заточену штикову лопату і в місцях, обраних для установки стовпів, видаліть коріння і зріжте дерен, щоб вони не перешкоджали майбутнього бурінню. Розмір поглиблення визначаться діаметром бура.
2
Встановіть в ямку глибиною зі штик лопати садовий бур. Пройдіться їм максимально глибоко. Витягнутий грунт відразу занурюйте в тачку і відвозили у відведений заздалегідь місце. Якщо глибини садового бура недостатньо, візьміть земляний бур ТІБЕ.
3
Проводьте буріння на глибину близько 1,7 м (глибина промерзання грунту). На завершення роботи на плуг встановіть розширювач. У нижній частині свердловини виконайте анкерное розширення. Воно дозволить стовпа залишатися на місці і не бути виштовхнути назовні в мороз.
4
Щоб ізолювати бетон від грунтових вод, виготовте з руберойду трубку і надіньте на її кінець поліетиленовий мішок. Вставте конструкцію в свердловину і приступайте до бетонування. Для запобігання розкручуванню трубки над рівнем грунту спорудіть з обрізків дощок низький ящик-опалубку.
5
Бетон в процесі укладки буде щільно притискати рубероидную трубу до стінок поглиблення, витісняючи вгору воду, що скупчилася на дні. Складки поліетиленового мішка розправляться, бетон буде повністю ізольований від грунту і води. Використовуйте як воронки старе відро без дна. Не забувайте час від часу штикувати бетон рейкою.
6
Не доходячи до верхівки свердловини, зупиніть бетонування. Вставте у щойно покладений бетон арматурні прутки, довжина яких повинна бути трохи менше довжини готового стовпа.
7
Для обмеження висоти стовпів натягніть вздовж лінії забору шнур. Виміряйте відстань від нього до верху дерев'яного ящика, встановленого в центрі свердловини. Розмітьте його на асбестоцементной трубі, взявши її верхівку за точку відліку.
8
Просвердлите в трубі наскрізний отвір, в яке вставте шворінь із сталевого прута і надіньте трубу на арматуру, що стирчала з свердловини. Шкворень, спираючись про ящик-опалубку, підтримуватиме трубу в підвішеному стані.
9
До верхівках труб прикріпіть бульбашковий рівень і, керуючись його показниками, вирівняйте стовпи по вертикалі. Фіксуючи їх підкосами, продовжуйте бетонування верхньої частки свердловини.
10
Перед остаточним заповненням поглиблення бетоном вибийте сталевий шворінь. Встановлену трубу залиште на добу для схоплювання бетону.