Як почистити вазу.

Осад і бруд легко скупчуються на денці квіткових ваз, а вода, випаровуючись, залишає на шийці кільця з іржі або вапняного нальоту. Якщо до цього додати ще й неприємний запах, який виникає, варто вам ненадовго забути про залишену букеті і ось, починає здаватися, що улюблену вазу легше викинути, ніж відмити. Особливо, якщо у неї вузьке горлечко. Звичайно, це не так. Існує, як мінімум, п'ять легких способів повернути вашому судині первозданну чистоту.
Вам знадобиться
  • Оцет
  • Рис
  • Сода
  • Сіль
  • Таблетки для очищення зубних протезів
  • Рідина для миття унітазів
Інструкція
1
Візьміть склянку сухого рису і півсклянки соди, висипте їх в вазу і заповніть її теплою водою. Закрийте горлечко рукою і почніть інтенсивно струшувати. Рисинки м'яко соскребут бруд і цвіль, а сода усуне запах. Висипте рис і промийте вазу гарячою водою.
2
Заповніть вазу столовим оцтом і залиште так на кілька годин. Вилийте оцет і ретельно сполосніть вазу.
3
Змішайте 3 столові ложки дрібної кухонної солі без добавок зі столовою ложкою столового оцту. Пензликом або щіткою для миття пляшок нанесіть утворену пасту на брудні місця у вазі. Залиште на 20 хвилин. Промийте гарячою водою і дайте висохнути.
4
Купіть шипучі таблетки для очищення зубних протезів. Заповніть вазу до верху теплою водою і покладіть одну таблетку на маленьку вазу, дві на середню і три на більшу. Залиште на ніч або, мінімум, на вісім годин. Добре промийте вазу проточною водою і висушіть.
5
Налийте в вазу рідина для чистки унітазу, десь близько 1/3 від усього обсягу. Акуратно повертаючи вазу, простежте за тим, як рідина покриє її стінки. Залиште на 20 хвилин. Ретельно змийте.
Зверніть увагу
Перш ніж ставити квіти, переконайтеся ще раз, що ви ретельно обполоскали вазу від хімічних речовин.