Як швидко вивчити лекції.

Бувають моменти, коли необхідно вивчити інформацію за дуже короткий проміжок часу. Зробити це цілком можливо, але тільки в тому випадку, якщо повністю зосередитися на досліджуваному предметі.
Інструкція
1
Почніть вчити якомога раніше. Бажано - з раннього ранку. В цей час організм відпочив, а голова ще не забита різними думками, проблемами і справами, тому інформація буде запам'ятовуватися набагато швидше і легше.
2
Вчіть по низхідній. Спочатку розберіть найскладніший і незрозумілий матеріал, а потім перейдіть до більш легкому. В крайньому випадку, їх можна чергувати.
3
Вникніть в суть лекції . Кількість запам'яталася інформації буде тим більше, чим вище ступінь її розуміння. Не витрачайте час, якого у вас і так мало, на заучування всієї інформації. Просто уважно прочитайте матеріал, намагаючись зрозуміти, про що йде мова, і запам'ятайте основні моменти. Після цього ви легко зможете відповісти на будь-яке питання, що стосується предмета навіть віддалено. А також зробити будь-які самостійні висновки, що максимально повно розкриє повноту ваших знань.
4
Зосередьтеся на досліджуваної лекції . Вимкніть комп'ютер і звук на телефоні, не відволікайтеся на сторонні справи, якими б принадними вони не були. Кожні дві години відпочивайте 15-30 хвилин. Під час цього максимально розслабтеся і дайте відпочинок голові. Найкраще це вийде зробити під час прогулянки на свіжому повітрі.
5
Перекажіть прочитаний матеріал. Вивчивши одну тему, розкажіть про неї самому собі, не підглядаючи в лекцію. Постарайтеся згадати все, що зможете. А після цього загляньте в зошит і знайдіть упущені моменти. До того ж обговорювання відповіді вголос допоможе відчувати себе більш впевненим перед викладачем і позбавить вашу мову від заїкання і непотрібних слів-паразитів.
6
Складіть по пам'яті короткий план кожної теми, від якого ви будете відштовхуватися при розкритті матеріалу. І ні в якому разі не витрачайте час на написання шпаргалок, якими, можливо, у вас не буде шансу скористатися.
На сьогоднішній день навчальна лекція є однією з основних форм навчального процесу і одним з основних методів викладання у вузі. У російських вузах на лекції відведено близько половини всього навчального часу. Завдання викладача - систематизовано і послідовно донести інформацію до студента, завдання якого - засвоїти і запам'ятати матеріал. Існує безліч способів запам'ятовування матеріалу, а вибирати свій спосіб слід, виходячи з особистих переваг і особливостей вашого складу розуму.
Інструкція
1
В першу чергу, потрібно розібратися з досліджуваним матеріалом. Переконайтеся, що у вас є всі необхідні матеріали: лекції , підручники, методички, додаткові довідники і т.д. Розкладіть матеріали перед собою на робочому місці і постарайтеся налаштуватися на роботу.
2
Потім вам потрібно вибрати схему, за якою матюкав повинен потрапити в вашу голову. Безсумнівно найкращий спосіб - заучування з розумінням. У тому випадку, якщо ви забули щось і важко відповісти, ви можете додумати це логічно і прийти до правильного висновку. Такий підхід вимагає більше часу і сил, але, як правило, виявляється більш ефективним. Тим більше, викладачі відчувають вашу обізнаність у матеріале.Вибірая такий метод, слід постійно розмірковувати. Прочитайте лекції кілька разів і постарайтеся зрозуміти головний сенс (Що? Для чого? Як? І т.д.). Потім постарайтеся переказати те, що ви прочитали. Після цього прочитайте лекцію ще раз і заповніть утворилися прогалини - дати, імена і т.д. Якщо ви не розумієте сенс того, що читаєте, обов'язково зверніться до викладача або іншим студентам за допомогою.
3
Також ви можете скористатися планом. Особливо гарний такий спосіб для людей з добре розвиненою зоровою пам'яттю. Створіть короткий структурований план до кожної лекції . Внесіть в нього дати, імена, важливі терміни і т.д. Розповідаючи лекцію, ви будете візуально згадувати ваш план, і це буде свого роду вашої шпаргалкою.
4
Якщо зовсім важко запам'ятовується, проявіть винахідливість. Найбільш складні вам поняття, терміни, напрямки і т.д. напишіть на окремих листочках і приклейте їх на різні видні місця у вашому будинку (дзеркало, комп'ютер, телевізор, холодильник тощо). Наштовхуючись на ці написи кожен раз, ви будете їх читати і інформація сама відкладеться в голові. Або згадуючи складну дату, ви згадайте, що вона висіла, наприклад, на дзеркалі у ванній і візуально зможете згадати її.
5
Якщо розуміння предмета все-таки немає, у вас завжди залишається спосіб зазубрювання. Заучування матеріалу як вірші. Такий спосіб непоганий при підготовці до тестів, але от при усній відповіді ви можете провалитися на першому ж питанні.