Як швидко вивчити математику.

Більшість школярів назвуть математику найважчим предметом. Комусь погано даються негуманітарної науки, хтось лінувався і пропустив багато важливих уроків, безнадійно відставши. Прогалини в математичних знаннях обов'язково позначаться згодом: щоб розібратися в новій формулі або зрозуміти визначення, доведеться звертатися до попередніх тем. Тому перед школярами, які не дружать з царицею наук, напередодні іспиту постає проблема розібратися в ній за короткий термін.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що вивчити що-небудь швидко - не означає вчити в поспіху. Не варто намагатися охопити відразу безліч тем, розібратися в багатьох термінах, проходити за день цілий розділ - від цього буде мало пуття, якщо ви не розумієте сенсу. Займайтеся систематично, регулярно, слідуючи планом, тільки так можна вивчити математику за короткий термін.
2
Насамперед необхідно усунути всі прогалини в знаннях. Всі пропущені, яких недостатньо, складні теми обов'язково дадуть про себе знати на іспиті, адже все в цій науці взаємопов'язано. Навіть якщо ви вчитеся в 11 класі, і вам належить здавати ЄДІ, не зайвим буде взяти підручники за п'ятий, шостий, сьомий класи і нагадати собі, що таке негативні числа, які бувають дробу, як перетворювати елементарні вирази. Складіть список тем, які для вас представляють труднощі, і починайте з них.
3
Освоюючи нову тему, почніть з термінів і математичних визначень. Не потрібно заучувати їх напам'ять, важливо розуміти їх на найпростішому рівні: що таке дискриминант, знаменник, арксинус. Розібравшись з визначенням, запишіть його значення своїми словами.
4
Вирішуйте багато прикладів. Чим більше практики - тим краще результат. Щоб прискорити процес, вибирайте завдання на складні для вас теми і пробуйте вирішувати: нехай не виходить, нехай з помилками, адже тільки з досвідом приходить вміння, тільки практика доводить це вміння до автоматизму. Але, звичайно, до завдання потрібно підходити осмислено, знаючи всі терміни і формули. Вибирайте вправи з підручників і задачников з відповідями, щоб мати можливість перевірити себе. Коли ви почнете вирішувати приклади одного типу швидко і правильно, переходите до наступної теми. Не виходить - ще раз уважно вивчіть тему.
5
Велика кількість завдань на іспиті направлено на перетворення формул. Цьому теж потрібно навчитися: наприклад, всі знають, що формули працюють як справа наліво, так і зліва направо, але не всі можуть дізнатися в розгорнутому виразі певну формулу. Тому важливо вчитися впізнавати їх «в обличчя», впізнавати в зашифрованому вигляді, виявляти їх частини.
Ви вивчаєте математику . Можливо, процес вивчення математики здається вам непосильно важким. Ймовірно, ви заплуталися в потоці інформації: визначення, формули, леми, теореми, докази ... Як тут не заблукати. Звичайно, вивчення математики - справа важка і серйозна. Але при правильному підході і прояві завзятості здолати математику можна.
Вам знадобиться
  • Підручник з математики, задачник з математики, зошит, ручка, олівець
Інструкція
1
Визначтеся з тим, чого ви хочете досягти в вивченні математики. Поставте конкретну мету. Чітко сформулюйте її. Наприклад: «Я хочу мати п'ятірку з математики цього року», «Я хочу зрозуміти, як вирішувати квадратні рівняння», «Я хочу знати всі теореми геометрії за 7 клас». Сформулювавши мету, ви будете знати, в якому напрямку рухатися.
2
Якщо мета вийшла занадто велика, розбийте її на кілька дрібніших завдань. Чи не хапайтеся відразу за все, не прагнете вивчити всі теми за один присід. Диференціюйте ваше завдання. Скажімо, якщо ви поставили собі за мету отримати залік з математичного аналізу, можете розбити її на окремі реальні кроки: * Вивчити визначення; * Вивчити формулювання теорем; * Зрозуміти доведення теорем; * Навчитися вирішувати задачі.Еслі отримані мети все ж здаються вам занадто глобальними, розбивайте їх ще. Розбивайте до тих пір, поки не отримаєте таку задачу, яка вам під силу і яку ви можете виконати.
3
Складіть план. Вкажіть в ньому, що і в які терміни ви хочете зробити. Ваш план допоможе вам рухатися вперед і не збитися зі шляху.
4
Далі приступайте до виконання поставлених завдань. Послідовно, чітко, не поспішаючи.
5
Періодично освіжайте в голові вже вивчений матеріал з математики. Згадуйте рішення принципових завдань, повторюйте теореми і визначення.
6
Вигадуйте свої завдання з математики. Вивчивши яку-небудь тему, спробуйте скласти по ній своє завдання. Міняйте дані, міняйте об'єкти, включайте фантазію. Скажімо, якщо в задачнику були яблука, то нехай у вашій задачі фігурує те, що вам цікаво: м'ячі, гітари, диски, шахові коні ... Звичайно, з вищою математикою експериментувати складніше, але і там можна придумати щось оригінальне. Не чекайте, що відразу все вийде. Природно, будуть і труднощі. При виникненні труднощів, незрозумілих питань, зверніться за допомогою до свого вчителя, викладача, репетитора, другу, який добре розбирається в математиці. Не опускайте руки при перших же невдачах.
Корисна порада
Пам'ятайте, що математика - наука точна. Вона вимагає зібраності, раціональності, логіки і точності в діях. Займаючись математикою, ви дисциплінуєте свій розум.