Як швидко вивчити твір.

Можливості людського мозку майже безмежні, проте рідко хто може використовувати їх на повну. Пам'ять зберігає величезні обсяги інформації, але в потрібний момент не завжди спрацьовує ідеально. Тому люди і вдаються до деяким прийомам, які допомагають якомога швидше і якісніше запам'ятати великі обсяги інформації.
Вам знадобиться
  • Текст твору, диктофон.
Інструкція
1
Як і в будь-якій справі, в запам'ятовуванні тексту технологія залежить від типу матеріалу, який потрібно запам'ятати. Якщо ви вчите твір , то це або вірш, або проза. Правда, є ще драма, але це окрема розмова. Звичайно, для заучування куди простіше віршовані тексти, так як в них є рима і ритм. Для початку відкрийте вірш і прочитайте його кілька разів, обов'язково промовляючи вголос. Так у вас буде задіяно відразу три види пам'яті: по-перше, ви бачите текст, по-друге, запам'ятовуєте, як його потрібно вимовляти, по-третє, чуєте те, що читаєте. Можливо, за кілька таких прочитань частина тексту вже вкладеться у вас в голові.
2
Вчити починайте по рядках. Спочатку запам'ятаєте першу, потім починайте поступово з'єднувати з другою. Ось як це буде виглядати на прикладі вірша М.Ю. Лермонтова: Виходжу один я на дорогу; Крізь туман кременистий шлях блестіт.Ночь тиха. Пустеля спостерігає Богу, І зірка з зіркою говоріт.Сначала запам'ятайте строчку «Виходжу один я на дорогу». Для цього кілька разів проговорите її, а потім повторіть, не дивлячись в текст. Так само і з другим рядком. Потім з'єднайте першу і другу - спочатку читайте їх разом, потім повторіть обидві, не дивлячись у текст. Потім з'єднуйте другу з третього. Повторіть разом другу і третю, а потім першу, другу і третю разом. Так поступово ви запам'ятаєте строфу. Так само вчіть і решта строфи.
3
Якщо вивчення по запропонованої технології йде у вас довго і складно, можливо, у вас добре розвинена образна пам'ять. Намагайтеся пов'язувати рядка, які вчіть, з тими чи іншими образами. Уявіть собі пустельну дорогу, туман, крем'янистий шлях, який блищить, тиху зоряну ніч. Цілком можливо, це вам допоможе в запам'ятовуванні.
4
Спробуйте переписати вірш кілька разів. У когось така механічна пам'ять розвинена краще. До речі, якщо вам здається, що ви вже вивчили вірш, теж напишіть його, але не заглядаючи в текст - перевірте себе.
5
Можливо, вірш зможе лягти на знайому вам мелодію. Спробуйте вивчити його, як пісню. А можна ще записати його на диктофон і кілька разів прослухати - це допоможе, якщо у вас краще розвинена слухова пам'ять.
6
Якщо вам потрібно вивчити прозовий текст, то його необхідно розділити на смислові частини. Або навіть не зовсім смислові. Прочитайте текст, а в тих місцях, де вам інтуїтивно захочеться зупинитися, поставте рисочки. Саме за такими шматочках ви і будете вчити.
7
Прозаїчний текст обов'язково промовляйте з інтонацією. Просте зазубрювання тексту буває ефективно, але не завжди. Спробуйте допомагати собі жестами.
Корисна порада
Незалежно від того, який текст ви вчили, на наступний день ще кілька разів повторите його. Може здатися, що ви вже знаєте твір ідеально, а на наступний день виявиться, що половину ви забули.