Як швидко вивчити розповідь.

Розповіді , необхідні для читання в шкільній програмі, не завжди легко даються учням. Іноді щоб вивчити їх, йде не один день. Але якщо зробити це потрібно швидко, варто приділити увагу деяким деталям в цьому процесі.
Інструкція
1
Читайте текст по кілька разів. Не старайтесь запам'ятати розповідь з першого ж прочитання. Мінімальна кількість повторень для повного вивчення тексту - три. Чим більше, тим краще. Читайте в повній тиші, не відволікайтеся, намагайтеся повністю віддатися твору.
2
Читайте вголос. Так ви задієте і слухову пам'ять, що поліпшить результати запам'ятовування. Можна попросити батьків або друзів допомогти вам у цій справі. Сядьте, розслабтеся, забезпечте тишу і уважно слухайте. При цьому намагайтеся не ставитися до прочитання для вас розповіді як до шкільного завдання.
3
Вникніть в сенс і суть розповіді. Якщо ви зрозумієте, про що йде мова, вивчити текст буде набагато простіше. Читаючи ж розповідь як окремі пропозиції, не зв'язуючи їх воєдино, ви не побачите всієї картини повністю, що позначиться на вашому розумінні й запам'ятовуваності.
4
Виділіть головні моменти в розвитку подій. У будь-якому оповіданні є можливість знайти такі події, які служать розвитку сюжету і пов'язують розповідь воєдино. Запишіть їх на папері у вигляді декількох пунктів. Такий опорний конспект допоможе вам краще орієнтуватися в оповіданні.
5
Дивлячись на отримані пункти, поступово вишиковуйте навколо них подробиці подій. Знову звертайтеся до тексту, якщо зовсім не виходить пригадати, що відбувається в оповіданні.
6
Повторіть прочитання розповіді після відпочинку. Багатогодинна зубріння не дасть позитивних результатів. Дайте собі відпочити, переключіться на щось інше. І через пару годин знову поверніться до тексту. Перед уроком перегляньте текст, але не читайте його. В іншому випадку в пам'яті буде тільки той шматок твори, який ви встигнете прочитати за перерву.
Зверніть увагу
Якщо якась подія в тексті або його частина ніяк не вкладаються в голові, вишиковуйте асоціації. Вони повинні бути доступні і зрозумілі саме вам.
Корисна порада
Уявляйте собі дії розповіді в картинках. Візуалізація що відбувається в книзі допоможе вам зробити текст набагато доступнішим для запам'ятовування.