Як швидко вивчити склад числа.

Від учнів початкової школи потрібно відмінно вміти рахувати усно. Батькам доводиться задаватися питанням - як пояснити, що, наприклад, 8 - це 5 і 3? Для успішного освоєння курсу математики треба постаратися ще до школи вивчити з дитиною склад чисел.
Вам знадобиться
  • - лічильні палички;
  • - прості побутові предмети для рахунку (яблука, цукерки)
  • - саморобні навчальні посібники - числові будиночки або картки.
Інструкція
1
Постарайтеся пояснити дитині різницю між числами і цифрою. Цифра позначає числа на листі, а числа є позначенням кількості предметів. Наприклад, якщо у вас є сімнадцять яблук, поясніть, що 17 - це число, кількість, а його склад ляють цифри - 1 і 7. Приберіть десять яблук, у вас залишиться сім. Поясніть дитині, що кількість яблук стало сім і це виражає цифра 7. Сім можна розкласти і на інші цифри - 1, 2, 3 і так далі.
2
Показуйте дитині склад числа на наочних прикладах. Візьміть, наприклад, три цукерки. Попросіть порахувати дитини, скільки у вас є цукерок. Тепер розділіть цукерочки - дві покладіть на стіл, а одну тримаєте в руках. Запитайте дитину, скільки їх тепер. Відповідь буде тим же. Поясніть, що дві цукерки з одного і навпаки, одна з двома, склад ляють три. Тепер покладіть одну цукерку далі від другої, а третю тримаєте в руках. Покажіть дитині - ось одна цукерка, ось ще одна і ще. Значить трійка - це повторена три рази одиниця. Закріпіть знання на лічильних паличках.
3
Намалюйте з дитиною на папері числові будиночки. Ці будиночки - багатоповерхові будинки, на кожному поверсі якого розташовано по дві квартири. Напишіть в трикутнику-даху число від 2 до 18. Поясніть, що на одному поверсі живе стільки мешканців, скільки позначає господар-число. Використовуйте рахункові палички, кубики чи інші матеріали, що допомогти дитині «розселити» мешканців.
4
Наприклад, нехай господарем буде число 6. Виберіть 6 паличок. На першому поверсі в одній з квартир нехай живе одна людина - відсуньте паличку. Отже, в іншій квартирі п'ять мешканців. Значить, шість - це п'ять і один. Таким чином, заселяючи числовий будиночок, отримаєте пари 1 і 5, 2 і 4, 3 і 3, 4 і 2, 5 і 1 - разом в числовому будиночку п'ять поверхів. Для більшої ефективності розвісьте плакати з такими будиночками в квартирі і періодично запитуйте дитини.
5
Залучайте дитину в рішення звичайних побутових завдань. Наприклад, якщо у вашій родині - троє осіб, запропонуйте дитині задачку наступного типу. Поставте на стіл одну тарілку. Задайте дитині питання, скільки ще тарілок потрібно поставити, якщо всього в родині троє осіб. Він повинен відповісти вам, що потрібно поставити ще дві тарілки. Отже, одна і дві тарілки склад ляють три тарілки. Виготовте картки з склад ами різних чисел і переглядайте їх з дитиною.
Зверніть увагу
Не займайтеся з дитиною занадто довго. Оптимальний час заняття - 10-15 хвилин. А інакше малюк просто стомиться і користі від такого навчання не буде.