Як швидко зупинити кров з носа.

Удари голови, а також перегрівання на сонці і деякі хвороби можуть викликати кровотечу з носа . Воно не становить загрозу для потерпілого, але, тим не менше, вимагає своєчасної допомоги, особливо якщо мова йде про часті випадки крововтрати.
Вам знадобиться
  • - холод: лід чи мокра тканина.
Інструкція
1
Для швидкої зупинки кровотечі з носа необхідний холод. Він викликає звуження кровоносних судин. Тому відразу прикладіть до перенісся, чола і потилиці пакет з льодом або мокру тканину. Використовуючи останню, змочуйте її в міру нагрівання.
2
Поки кров з носа не зупиниться, затисніть ніс пальцями або закрийте ніздрі мокрою ватою. Якщо кров потрапила в рот - виплюньте її. Чи не висмарківаться і не промивайте ніс водою або яким-небудь розчином.
3
До моменту повної зупинки кровотечі з носа зберігайте спокій. Однак не лягайте і не киньте голову сильно назад. Це не зупинить кров, а тільки змінить її напрямок і в результаті вона буде стікати в носоглотку. Ідеальним варіантом є положення, сидячи зі злегка нахиленим тулубом вперед.
4
Якщо вдома є до кого звернутися, нехай принесуть таз з гарячою водою, щоб зробити ножну ванночку. Вона необхідна для розширення судин живота і нижніх кінцівок і відтоку крові від голови вниз. Цей метод особливо гарний при сильній кровотечі з носа .
5
У більшості випадків достатньо холоду на перенісся, щоб протягом 3-5 хвилин зупинити кров з носа . Але якщо це не відбулося, і інтенсивність кровотечі не змінилася, терміново викликайте швидку.
Зверніть увагу
Надаючи допомогу при носовій кровотечі потерпілому без свідомості, кладіть його на бік, а не на спину, інакше кров може потрапити в дихальні шляхи і викликати в майбутньому, як ускладнення, аспіраційну пневмонію.
Корисна порада
Якщо кровотечі з носа не пов'язані з травмою або перегріванням на сонці і, більше того, стали регулярними - зміцнюйте судини. Можливо організм страждає від нестачі ряду вітамінів, наприклад С, К і деяких мінеральних солей, що часто спостерігається в зимово-весняний період. Якщо і ці заходи не принесли позитивного результату, зверніться до лікаря і за призначенням пройдіть необхідне обстеження.