Як почати ходити після перелому. Як розробити ногу після гіпсу.

Перелом ноги може підстерігати будь-кого. Невдалий крок, непомічений шматочок льоду, будь-яка дрібниця - і ось ви вже в травмпункті з сумним діагнозом. Бажання швидше повернутися до повноцінного життя після такої травми зрозуміло, тривале обмеження рухливості дуже неприємно. Але все ж не варто поспішати, починати ходити після перелому будь-якої кістки ніг треба дуже акуратно.
Вам знадобиться
  • - маленький гумовий м'яч;
  • - масажна щітка;
  • - стійка опора.
Інструкція
1
Після тривалого перебування ноги в гіпсі суглоби стають Тугоподвижность, а м'язи ослабленими. Щоб процес відновлення відбувався швидше, починайте робити відновну гімнастику до того, як з вас знімуть гіпс.
2
Гімнастику треба виконувати перший час через день по 5-10 хвилин. Потім можна приступити до щоденних занять і збільшити час.
3
Встаньте на здорову ногу біля стійкої опори. Утримуючись за опору двома руками, виконуйте махи травмованою ногою спочатку вперед-назад, потім вправо-вліво перед собою. Рухи повинні бути плавними, дихання - спокійним.
4
Початкове положення таке ж, як в попередній вправі. Утримуйте спину прямо і повільно піднімайте хвору ногу перед собою. Намагайтеся підняти її якомога вище, але при цьому уважно стежте за своїм станом. Зробіть 5-6 підйомів, потім відводите ногу в сторону. Не забувайте стежити за поставою.
5
Лежачи на спині, напружте чотириголового м'яза стегна, потім розслабте. Повторіть повільно 10-15 разів.
6
Не підводячись з ліжка, поворушіть пальцями хворої ноги. Потягніть їх на себе, потім розслабте. Чергуйте напруга і розслаблення протягом 30 секунд, потім відпочиньте хвилину і повторіть вправу.
7
Продовжуйте вправи для стоп. Тягніть носки від себе, потім до себе. Працюйте повільно і ретельно контролюйте свій стан. Найменший дискомфорт - ознака того, що вправи треба припинити.
8
Коли гіпс знімуть, вправи можна урізноманітнити. Встаньте прямо, тримаючись за стійку опору. Підніміть хвору ногу, щоб стегно було паралельно підлозі. Підтримуючи себе за стегно, виконуйте рухи стопою справа наліво. Зробіть 10-15 поворотів. Випряміть ногу, але не ставте її на підлогу. Утримуючи ногу на вазі, продовжуйте виконувати стопою повороти. Слідкуйте, щоб працював не тільки гомілковостопний суглоб, але і коліно.
9
Стоячи прямо, піднімайте ногу і згинайте її в коліні. Рухайтеся повільно, утримуючи ногу на вазі. Повторіть 10-15 разів і відпочиньте.
10
Коли нога зміцніє, можна виконувати різні способи ходьби, наприклад, на носочках або на п'ятах. Намагайтеся ходити по будинку босоніж.
11
Візьміть маленький м'яч і перекочуйте його по підлозі босою ногою. Намагайтеся, щоб рухи були різноспрямованими. Катайте м'яч, з силою натискаючи на нього.
12
Обов'язково щодня масажуйте м'язи, щоб поліпшити кровообіг. Можна м'яти, щипати, погладжувати хвору ногу. Можна навіть розтирати себе звичайною жорсткою щіткою. Все це прискорить процес відновлення м'язового тонусу.
13
Суміщайте вправи на розвиток рухливості суглобів в повільній ходьбою. Поставте собі мету - щодня робити певну кількість кроків. Перші кроки виконуйте під наглядом когось із близьких. Поступово збільшуйте пройдену відстань.
Правильне і своєчасне лікування перелому будь кінцівки може забезпечити повноцінне відновлення її функцій без будь-яких ускладнень або наслідків. Це твердження стосується також і щиколотки, перелом якої, на думку багатьох, робить людину накульгує на все життя. При виконанні певних рекомендацій можна відновити функції нижньої частини ноги повністю і без "втрат" в найкоротші терміни.
Інструкція
1
Проводьте щоденний м'який масаж. Незважаючи на те, що нога не використовується, кращий спосіб зберегти рухливість і функціональність ноги, це постійно нагадувати їй про її існування. М'якими рухами водите в області перелому і всієї неактивній зоні ноги, чим частіше ви нагадуєте клітинам, щоб вони "не спали", тим простіше їх буде потім розбудити.
2
Приймайте добову норму вітамінів. Не секрет, що вітаміни допомагають організму працювати правильно і в повну силу. У моменти слабкості організму (наприклад, при переломі ноги) йому особливо не завадить допомогу у вигляді біодобавок.
3
перебинтовувати ногу еластичним бинтом і щодня приділяйте час лікувальної ходьби. За допомогою милиць переміщатися по будинку, поступово збільшуючи навантаження на ногу. Робіть це гранично акуратно! Ви можете не відчути ніякого болю до самого моменту повторного перелому або ви просто можете змістити кістку, що викличе неправильне зрощення. Після того як ви зможете повністю вставати на ногу, можете переходити на ходьбу з тростиною.
4
Не забувайте перевірятися у лікаря і робити повторні рентгени для простеження динаміки зрощування кістки. На час ходьби з тростиною і навіть на перший час без неї, бажано купити спеціальний пластиковий, силіконовий або тканинний фіксуючий черевик, який не дозволяє нозі як-небудь зміщуватися. Це прискорить і убезпечить процес одужання.