Як вибрати обігрівач.

В холодну пору року як ніколи актуальним стає питання посилення опалення в кімнатах. Для того, щоб створити найбільш комфортний клімат в приміщенні, необхідно знати, як вибрати обігрівач.

Один з найпоширеніших типів обігрівачів - масляні. Принцип роботи цих обігрівачів простий: яка була всередині масло нагрівається і розігріває метал, який поширює тепло навколо себе. Зазвичай такі радіатори робляться у вигляді батареї з металевими ребрами і розсіюють тепло в усі сторони. Багато моделей таких обігрівачів мають термостат, що дозволяє підтримувати задану температуру. Істотною перевагою масляних обігрівачів є їх абсолютна безшумність. Масляні обігрівачі не вимагають особливого догляду - достатньо протирати їх від пилу. Крім усього іншого, масляні обігрівачі абсолютно пожежонебезпечний, проте їх корпус сильно нагрівається, тому доторкатися до них не можна.

Обігрівачі конвекторного типу, або просто конвектори, також представлені в наш час на ринку. Було б помилкою порівнювати їх з конвекторами старого покоління, так як сучасні конвектори значно перевершують їх по потужності і відповідають правилам пожежної безпеки. Принцип дії обігрівачів конвекторного типу простий: нагрів подається на вигнутий металевий прут, який перебуває в захисному корпусі. Тепло поширюється, як правило, через грати в корпусі. Конвектори випускаються настінні й підлогові, відрізняючись наявністю кріплень і дизайном. Хоча конвекторні обігрівачі не здатні швидко підняти температуру в неопалюваному приміщенні, вони можуть тривалий час підтримувати температуру на заданому рівні. Корпус конвектора нагрівається незначно, тому до них цілком можна доторкатися.

Ще одні тип обігрівачів вельми схожий з конвектором за принципом дії - це тепловий вентилятор. Нагрівальним елементом є металева спіраль, а конвекція теплого повітря здійснюється за рахунок вентилятора. Більшість сучасних моделей теплових вентиляторів безшумні. Безсумнівним достоїнством таких обігрівачів є висока швидкість нагріву кімнати за рахунок посиленої циркуляції повітря.

Для того, щоб вибрати обігрівач підходящого вам типу, слід задатися питанням про те, які нюанси для вас найбільш важливі при обігріві приміщення. Для підтримки постійної температури в приміщенні підійдуть масляні або конвекторні обігрівачі з термостатом. У разі, якщо в будинку є маленькі діти, слід віддати перевагу обігрівачів зі слабо нагріваються корпусом. Високу швидкість обігріву повітря найкраще забезпечить теплової вентилятор.

Виходячи з вашої конкретної ситуації, ви без зусиль зможете підібрати необхідний вам тип обігрівача.