Як відключити спалах на фотоапараті.

Мініатюрний джерело світла, вбудований у фотоапарат і званий спалахом, здатний допомогти фотографу на час висвітлити предмет. Однак при хорошому освітленні і в денний час доби спалах часто не потрібно, а інший раз і псує знімки, тому її можна просто відключити.
Вам знадобиться
  • - керівництво користувача фотоапарата
Інструкція
1
Вимкніть спалах в настройках фотоапарата. Прочитайте інструкцію, що додається до фотоапарата, або спробуйте вимкнути спалах кнопкою із зображенням блискавки на корпусі фотоапарата, натискаючи на кнопку. При цьому стежите за екраном - на ньому повинна з'явитися піктограма із зображенням перекресленою блискавки або відповідний напис. При фотографуванні людей виберіть режим захисту від червоних очей, позначений піктограмою у вигляді ока.
2
Вимкніть авторежим. Перейдіть на той режим зйомки, в якому не потрібно використовувати спалах - напівавтоматичний режим, «Пейзаж» або «Спорт». Якщо ви вирішили знімати в ручному режимі, то попередньо налаштуйте самостійно параметри світла. Заздалегідь вивчіть літературу з цього питання, щоб отримати хороші кадри.
3
Якщо ви використовуєте дзеркальний або просунутий цифровий фотоапарат з самостійно піднімається спалахом, просто закрийте (захлопніть) спалах рукою або притримаєте її пальцем. Увімкніть режим зйомки без спалаху. Якщо ви вмієте виставляти налаштування в ручному режимі, виберіть на фотоапараті «А», «М» або «Р».
4
Вивчіть налаштування вашої моделі фотоапарата, якщо ви бажаєте знімати в авторежимі. У меню апарату знайдіть пункт про спалах (якщо меню англійською, шукайте слово flash). Вимкніть в меню розділ пункт «Автоматичне включення спалаху» або «автозміна спалаху».
5
При використанні плівкового фотоапарата відключіть спалах за допомогою спеціального перемикача, якщо в фотоапараті передбачена можливість автоматичної перемотування плівки. Якщо можлива тільки ручна перемотування стрічки, відключіть спалах за допомогою вилучення батарейок фотоапарата до відкриття об'єктива.
6
Вимкніть спалах вимикачем, який може знаходитися безпосередньо на ній або від'єднайте спалах від апарату. Намагайтеся не доторкатися до контактів спалаху.
Практично у всіх сучасних цифрових фотоапаратах для спалаху можна задати різні параметри роботи. Незважаючи на відмінності у техніці різних марок, настройка спалаху у всіх моделях приблизно однакова.
Інструкція
1
У більшості сучасних фотокамер існує кілька стандартних режимів фотозйомки. Основні з них - це автоматичний режим (позначається літерою А), ручний, або мануальний (буква М), пріоритет витримки (Tv або Sv), пріоритет діафрагми (Av), а також так звані сценічні режими (портрет, пейзаж, нічна зйомка, макро, зйомка в музеї і т.п). Найпростіший спосіб прибрати спалах - натиснути на кнопку із зображенням блискавки. Можливо, доведеться зробити кілька натискань, поки на екрані фотоапарата чи не з'явиться перекреслений знак блискавки. Але в автоматичному режимі можливість вимкнути спалах є не у всіх моделях камер.
2
Якщо в авторежимі спалах не вимикається, спробуйте поміняти режим зйомки. Це можна зробити за допомогою прокручується коліщатка на верхній частині фотоапарата. Як правило, у всіх режимах, крім автоматичного, спалах можна примусово відключити. Винятком може бути режим нічної зйомки, коли доводиться підсвічувати предмети. І навпаки, в режимі пейзажу спалах за замовчуванням відключена. Крім натискання кнопки зі знаком блискавки, спалах можна відключити за допомогою джойстика фотокамери. Натисніть «ОК», а потім за допомогою клавіш «Вгору», «Вниз», «Ліворуч» та «Вправо» виберіть зображення блискавки на екрані. За допомогою цих же клавіш поміняйте його на перекреслене.
3
У більш складних сучасних камерах можна зменшити потужність спалаху. Виберіть у меню фотоапарата пункт «Спалах» або знак блискавки, а потім за допомогою колеса прокрутки або клавіш «Ліворуч» та «Вправо» зменшите значення імпульсу. Можливо, це допоможе вам зробити знімок досить яскравим, але без пересветов. Якщо у людей на фотографії очі відсвічують червоним, виберіть режим спалаху «Проти ефекту червоних очей». Натискайте на кнопку зі знаком блискавки, поки не з'явиться зображення ока.
Зверніть увагу
Відключення фотоспалахи може призвести до того, що зображення вийде змазаним. У цьому випадку спробуйте збільшити значення ISO і зменшити діафрагму (F). Найпростіше це зробити в ручному режимі (М на колесі режимів).
Корисна порада
Не намагайтеся закрити спалах пальцем. Фотографія може вийти з червонуватим відтінком і підсвічуванням. Якщо іншими способами відключити спалах не вдалося, спробуйте закрити її непрозорим предметом (аркуш паперу в даному випадку не підійде).