Як об'єднати комірки в Excel без втрати даних. excel об'єднання осередків без втрати даних.

В програмі Microsoft Office Excel існує можливість об'єднати декілька осередків в одну. Але якщо користуватися для цієї операції інструментом «Об'єднати і помістити в центрі» з блоку «Вирівнювання», губляться дані у всіх осередках, крім тих, які були у верхній лівій клітинці діапазону.
Інструкція
1
Щоб об'єднати осередки в Excel без втрати які у них даних, використовуйте оператор амперсанд - символ &, що позначає в англійській мові союз «і». Встановіть курсор в ту клітинку, в якій будуть об'єднані дані, в рядку формул поставте знак рівності і відкриває дужку.
2
Виділіть першу клітинку за допомогою лівої кнопки миші і укладете між амперсандами знак пробілу в лапках - & &, виділіть наступну комірку і знову введіть & &. Продовжуйте до тих пір, поки не відзначите таким способом все осередки , які необхідно об'єднати. Щоб закінчити введення формули, поставте знак закриває дужки і натисніть клавішу Enter. Формула буде виглядати приблизно так: = (A1 & & B1 & & C1).
3
Якщо вам необхідно розділити об'єднані дані знаками пунктуації, ставте їх після першого амперсанда і знака лапок, після введення розділового знака не забудьте додати пробіл. Приклад формули для об'єднаних даних з використанням знаків пунктуації: = (A1 & ";" & B1 & ";" & C1).
4
Також ви можете скористатися функцією «Зчепити». Для цього встановіть курсор в комірку, натисніть в рядку формул значок fx. Відкриється нове діалогове вікно «Майстер функцій». Виберіть із списку функцію СЦЕПИТЬ або знайдіть її за допомогою поля для пошуку. У вікні «Аргументи функції» встановіть курсор в поле «Текст1» і виділіть лівою кнопкою миші перший осередок об'єднаного діапазону. Перемістіть курсор в поле «Текст2» і виділіть в документі таку осередок. Натисніть на кнопку ОК.
5
При використанні даного способу не виділяйте відразу весь діапазон поєднуваних осередків, це призведе до того, що дані будуть загублені. Формула не повинна виглядати як = СЦЕПИТЬ (A1: B1). Розділяйте адреси осередків знаком «;» - крапка з комою, тоді всі значення збережуться. Приклад формули: = СЦЕПИТЬ (A1; B1; C1).
Об'єднання осередків - одна з вживаних функцій при створенні таблиці. Вона означає створення одного осередку з двох і більше виділених осередків . Ця функція застосовується як в додатку Word, так і в Exсel.
Інструкція
1
Ви створили таблицю в документі Microsoft Word, і при введенні даних вам знадобилося об'єднати дві або більше осередки в одну. При створенні таблиці в верхньому меню з'являються вкладки «Конструктор» і «Макет». Затиснувши ліву кнопку миші, виділіть потрібні комірки. Перейдіть на вкладку «Макет», далі на третю групу зліва «Об'єднати».
2
Натисніть кнопку «Об'єднати комірки». Або натисніть правою клавішею миші на виділених осередках і виберіть пункт «Об'єднати комірки». Всі дані з виділених рядків і стовпців вишикуються в один стовпець.
3
Якщо потрібно скасувати об'єднання осередків , натисніть на кнопку «Скасувати введення» в верхньому лівому куті, або поєднання клавіш Ctrl + Z.
4
В аркуші Microsoft Exсel об'єднання осередків відбувається інакше. Якщо дані містяться в декількох поєднуваних осередках, збережуться тільки дані в лівій верхній або правій верхній комірці (залежно від напрямку перегляду в даний момент), при цьому інші дані та замерзання.
5
Виділіть комірки, які необхідно об'єднати. Натисніть правою клавішею миші на виділеному секторі. Виберіть пункт «Формат осередків ». Перейдіть на вкладку «Вирівнювання». В поле «Відображення» поставте галочку на пункт «Об'єднання осередків ».
6
При цьому Exсel видасть попередження: «Виділена область містить кілька значень даних. Об'єднання осередків призведе до втрати всіх значень, крім лівого верхнього ».
7
Також об'єднати комірки ви можете на вкладці «Головна» в групі «Вирівнювання». Натисніть на стрілочку в нижньому правому куті. Відкриється вікно «Формат осередків ». Повторіть дії, наведені вище.
8
Ви можете редагувати об'єднання. На вкладці «Вирівнювання» натисніть на стрілку поруч з кнопкою у вигляді літери «а». Крім об'єднання, осередки тут пропонується «Об'єднати і помістити в центрі», «Об'єднати за рядками». Нижня кнопка «Скасувати об'єднання осередків » скасує об'єднання, але не поверне дані, які були в окремих осередках.
9
Щоб скасувати об'єднання з поверненням даних, натисніть кнопку «Скасувати введення», або поєднання клавіш Ctrl + Z.