Як відрегулювати насосну станцію.

Для керування насосними системами водопостачання використовуються різні види реле тиску, які в сукупності з манометром утворюють своєрідний «мозок» пристрою. Від правильного регулювання реле в чому залежить безперебійна робота насосів. Порушення настановних параметрів в процесі експлуатації може привести до збоїв в роботі станції, аж до повної її зупинки, тому до налаштування системи управління слід підійти відповідально.
Вам знадобиться
  • - технічна документація до насоса;
  • - манометр;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Увімкніть насос. По вбудованому манометру визначте тиск включення і виключення станції. Запишіть отримані результати вимірювань.
2
Вимкніть від насоса харчування. Зніміть верхню захисну кришку реле тиску, відвернувши кріпильний гвинт. Під кришкою розташовані два гвинти різного розміру. Верхній гвинт має маркування «Р» і служить для регулювання тиску включення. Обертайте гвинт в необхідному напрямку, позначеному знаком «+» або «-». Якщо тиск потрібно збільшити, обертання здійснюйте в напрямку знака «+», для зменшення параметра - в напрямку знака «-». Щоб визначити величину зміни тиску, досить повернути гвинт на один оборот.
3
Після проведення первинної регулювання знову запустіть насос і подивіться, при якому рівні тиску станеться включення системи. Запишіть дані і знову вимкніть насос. При необхідності зробіть додаткове регулювання, довернув гвинт в потрібному напрямку. Доможіться, щоб насос включався при досягненні певного рівня тиску в системі.
4
Переходьте до другого гвинту, відповідальному за різницю між тиском виключення і включення. Зазвичай він має маркування «ДР» і аналогічну стрілку зі знаками «+» і «-». Способом, описаним вище, виконайте настройку параметрів системи. В нормі різниця між двома видами тиску повинна знаходитися в межах від 1,0 до 1,4 бар. Чим вище тиск в системі, тим значніше може бути допустима різниця.
5
Остаточні дані про роботу відрегульованій системи занесіть в спеціальний журнал. Звірте виставлені параметри з допустимими паспортними значеннями. Наприклад, якщо насосна станція з урахуванням всіх можливих втрат може видати за технічними умовами не більше 3,2 бар, то марно налаштовувати реле на вимикання за досягненні системою тиску в 3,9 бар.
6
По завершенні регулювання встановіть захисну кришку на своє місце і прикрутіть її гвинтом.
Сутність роботи реле тиску заснована на зіставленні сили пружності пружини і сили тиску стисненого повітря, переданої на мембрану. Але не завжди заводські настройки чіткі і досить комфортні, тому відрегулювати реле тиску можна самостійно.
Інструкція
1
Запишіть показання тиску включення і виключення на ресівері за манометром при працюючому наносів. Вимкніть живлення і зніміть верхню кришку, відкрутивши при цьому один гвинтик.
2
Там ви відразу побачите два болта, один з яких великий і знаходиться у верхній частині реле тиску, а інший перебуває під ним і менший по діаметру. Не забувайте про те, що верхній болт відповідає за тиск виключення і на ньому є знаки «+» і «-», поруч також знаходиться буква «Р».
3
Повертайте болт в потрібному напрямку (напрямок обертання залежить від того, потрібно вам піднімати тиск або опускати його на реле). Зробивши оборот, запустіть насос і подивіться, при якому тиску він тепер вимкнеться. Запам'ятайте показання і вимкніть насос, обертайте болт далі, знову запустіть насос і запишіть нове значення, так ви наближаєтеся до потрібного значення реле вимикання.
4
Після того як ви налаштували реле вимикання, переходите до регулювання реле включення таким же чином. Почніть обертати болт в потрібному напрямку (напрямок обертання залежить від того, потрібно піднімати тиск або опускати його на реле). Зробивши оборот, запустіть насос і подивіться, при якому тиску він тепер включиться. Запам'ятайте показання і вимкніть насос, обертайте болт далі, знову запустіть насос і запишіть нове значення, так ви наближаєтеся до потрібного значення реле включення.
5
Пам'ятайте про те, що різниця між реле включення і виключення стандартно становить приблизно 1,0 - 1,5 бар і чим більше ця різниця, тим відповідно вищий перепад тиску. Також є й інші заводські настройки, а саме, тиск включення складає 1.5 - 1.8 бар, тиск вимикання - 2.5 - 3 бар. Всі ці нескладні етапи не займуть у вас багато часу, просто потрібно бути гранично уважним і дотримуватися інструкції, тоді ви досягнете потрібного результату. Регулювання реле тиску необхідно робити періодично, не рідше, ніж один раз на рік.