Як почати публічний виступ.

У більшості випадків люди насторожено ставляться до виступаючих. Їм незрозуміло, для чого необхідно витрачати час на вас і ваше повідомлення. Щоб по-справжньому зацікавити аудиторію, мало цікавого матеріалу, треба ще й вміти правильно почати промову. А це неможливо зробити без якісної підготовки.
Інструкція
1
Ретельно вивчіть тему свого виступу. Візьміть чотири аркуша паперу і озаглавьте їх: «Що потрібно сказати обов'язково?», «Що ще було б корисно сказати?», «Про що можна згадати побіжно?», «Про що слід промовчати?». Всі думки, що приходять в голову з приводу майбутньої промови, пристроювати в одну з категорій. Це допоможе вам структурувати весь зміст і вибрати найбільш цікаві факти для вступу.
2
Визначте цілі і завдання. Чітко дайте відповідь самі собі на питання: «Що я хочу отримати в результаті виступу?», «Як зрозуміти, що мета досягнута?», «Як швидко мета повинна бути досягнута?».
3
Вивчіть аудиторію. Неможливо досягти успіху, не розуміючи, хто сидить у залі і слухає вашої мови. Чим менше аудиторія, тим повніше повинні бути відомості про неї. Важливо все: склад, компетентність, інтереси і потреби, ставлення до вас, питання, які можуть задати.
4
Підготуйте наочні матеріали і техніку, за допомогою якої ви будете все це демонструвати. Не пошкодуйте часу, перевірте всі розетки, подовжувачі і сумісність різних приладів. Немає нічого більш руйнівного для вдалого виступу, ніж нервування на самому початку.
5
Підготуйте місце виступу, подбайте про чистої питної води. Заздалегідь продумайте свій вигляд. Орієнтуйтеся на аудиторію, ви повинні викликати довіру і відчуття «своєї людини», не кажучи ні слова.
6
Зав'язка дуже важлива. Вона повинна бути такою, щоб слухачам захотілося неодмінно досидіти до кінця вашого виступу.
7
Привітайте аудиторію, нагадайте, хто ви, навіщо і чому стоїте перед ними. Відразу повідомте, на який час ви маєте намір зайняти увагу публіки. Це дозволить присутніх розслабитися.
8
Щоб заволодіти увагою, існує кілька способів. Пожартуйте згідно моменту, причому жарт підготуйте заздалегідь. Ніяких експромтів.
9
Здивуйте. Для цього наведіть на початку промови парадоксальний факт і поясніть, як він співвідноситься з темою вашого виступу.
10
Налякайте. Опишіть ситуацію і проблему, які загрожують людству, а потім невимушено повідомте, як можна врятувати світ за допомогою продукту, про який ви збираєтеся розповісти.
11
Примусьте подумати. Задайте залу кілька питань, попросіть відповісти на них і запишіть ці питання на дошці. Потім приступайте до відповідей на питання самостійно. Протягом мови кілька разів порівнюйте своє виступ з думкою людей із залу.
12
Не бійтеся хвилювання. Перед виступ м мандраж відчувають навіть актори-професіонали. Але вони вміють з цим справлятися.
13
Уйміте тремтіння рук, сильно стискаючи великий і вказівний пальці на обох руках по черзі.
14
Якщо страх перед виступ м доходить до стану паніки, спробуйте двадцять п'ять разів схопитися за свій ніс, чергуючи праву і ліву руку. Ефект гарантований на найближчі 25-30 хвилин. Звичайно, проробляйте це за лаштунками.
У пам'яті глядачів завжди залишаються два ключові моменти про виступаючому оратора, музиканта чи музичному колективі: початок і кінець виступу. Саме тому важливо з самого початку справити сприятливе враження.
Інструкція
1
Посміхайтеся. Навіть перед читанням наукової доповіді привітайте слухачів жестом приязні і гарного настрою. По-перше, ви розташуйте слухачів до себе і дасте знати, що потребуєте їх увазі; по-друге, справите враження впевненого в собі людину, яка може розповісти щось по-справжньому вартісне у цікавій манері.
2
Зверніться до публіки. Універсальні звернення в такому випадку - «пані та панове», «шановні глядачі», «любі друзі» і т.д., в залежності від контексту. Музиканти можуть використовувати назву міста або закладу, в якому виступають. Вчені звертаються до слухачів за посадою. Важливо зберегти при цьому (і далі) щиру посмішку і бажання поділитися важливою для слухачів інформацією.
3
Привітайтеся і представтесь. Універсальної формулювання тут немає, як немає двох однакових виступів. У будь-якому випадку ви можете назвати своє ім'я без зайвого пафосу і театральності, але музиканти повинні винайти фішку, невеликий мотив, за яким їх будуть дізнаватися завжди і скрізь. Таку фішку потрібно заздалегідь відрепетирувати, щоб в момент виступу не відбулося зриву.
4
Поговоріть трохи на абстрактні теми. Якщо ви виступаєте не першим, похваліть попередніх ораторів або музикантів, висловивши солідарність з ними в якихось питаннях. У той же час через кілька секунд підкресліть свою відмінність від них. Опишіть, ніж ваше виступ буде виділятися на фоні інших. Позначте назву свого твору (для музикантів) або тему доповіді (для вчених)
5
Вимовте перші слова з доповіді або почніть виконання першої пісні. Будьте розкуті, випромінюйте впевненість у собі. Не бійтеся помилок, запинок, заговорок: все це буде обов'язково, але, якщо ви не станете загострювати уваги на власних огріхи, їх майже ніхто не почує і не сприйме. Жестикулюйте активно, але не дуже сильно. Будьте зрозумілі для своєї аудиторії.