Як накреслити коло без циркуля. Як накреслити на тканини коло великого діаметру.

Добре, коли під рукою є стандартний набір для креслення - лінійка, олівець, циркуль, транспортир, різні трикутники, завдяки яким можна отримати на папері будь-яку геометричну фігуру. Однак якщо для роботи немає нічого підходящого, то і в цьому випадку можна вийти з положення - достатньо застосувати нехитрі прийоми, які допоможуть здійснити задуманий креслення.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - нитка або мотузка;
  • - предмети круглої форми;
  • - голка, цвях, кілочок.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб отримати коло будь-якого діаметру - це скористатися предметами коло лой форми, яких зазвичай буває достатньо. Для коло а середнього діаметра підійде кухонне начиння - різномасті тарілки, кухлі, диски, келихи і навіть каструлі. Якщо є крутиться стілець, то можна пустити в хід і його - достатньо лише перевернути і обвести на папір. Якщо діаметр необхідний поменше, то в якості основи використовуйте чарки, монетки різного достоїнства, флакони.
2
Якщо фігура потрібна великого розміру, то тут не допоможе навіть циркуль, а тому необхідно виготовити саморобний пристрій. Завдяки цьому можливо накреслити коло будь-якого діаметру, наприклад, для клумби. Візьміть загострений кілочок і прив'яжіть до нього мотузку. Вставте кілочок в центр передбачуваного коло а. Якщо фігура на асфальті, то знадобиться допомога іншої людини, яка утримуватиме кілочок в центрі. Відміряйте на мотузці або міцної нитки (можна і на дроті) необхідну довжину (радіус). Прив'яжіть в цьому місці новий кілочок або мілкий. Тепер притримуючи його в руках і, злегка натягуючи мотузку, йдіть по коло у, залишаючи на землі або асфальті відмітину.
3
Те ж саме можете зробити і на папері. Для цього візьміть голку, закріпіть на ній нитку і тримайте це пристосування в центрі коло а однією рукою. Відміряйте довжину нитки, прив'яжіть до її другого кінця олівець чи ручку і ведіть по коло у. Отримайте необхідну геометричну фігуру.
4
Можна зробити й трохи інакше. Візьміть аркуш паперу і складіть її по довжині кілька разів, щоб вийшло подобу лінійки. Нанесіть на неї позначки, які відповідають радіусу коло а. Візьміть другий аркуш паперу і складіть вдвічі, після чого навпіл. Повторіть це ще раз. При виконанні цих дій зверніть увагу, що згортається папір у вигляді конуса, тобто за типом складання паперу для вирізання сніжинки.
5
Отриманий довгий вузький конус покладіть перед собою і зробіть на ньому відмітки. Для цього початок імпровізованій лінійки сумістите з гострою частиною складеного паперу. Це буде центр майбутньої фігури. Відміряйте за допомогою лінійки радіус коло а спочатку з одного боку конуса, а потім з іншого. Тепер виконайте ці ж дія по всьому сегменту, який нагадує шматок торта. Отримані точки, які відзначте якомога ближче один до одного, з'єднайте між собою. Вийде лінія у вигляді дуги. Виріжте по контуру і розгорніть лист, який придбає вид коло а. Готову «викрійку» можете обвести на чистий аркуш.
Уміння малювати коло дозволяє зображати на папері багато предметів. М'ячик, повітряна куля, сонце - лише деякі приклади. Щоб замість коло а не вийшла кособокий фігура, треба користуватися спеціальним геометричним інструментом - циркулем.
Вам знадобиться
  • циркуль, кольоровий олівець, зошит, лінійка.
Інструкція
1
Поставте крапку приблизно в середині тетрадного листа. Ця точка називається центром коло а. Будь-які інші точки, які опиняться на кордоні коло а, будуть розташовані на однаковій відстані від центру. Саме тому коло виглядає красивим, ідеально рівним, а не скошеним в одну сторону.
2
Розсуньте ніжки циркуля на деяку відстань один від одного. Це відстань називається радіусом коло а. Це і є відстань, на яку будуть видалені кордону коло а від його центру. Чи не раздвигайте циркуль занадто широко, інакше коло може не поміститися на листок бумагі.Ви можете намалювати коло із заданим радіусом, наприклад, 5 сантиметрів. Для цього прикладіть циркуль до лінійки. Причому одну ніжку поставте на нульову позначку, а іншу - на позначку 5 см.
3
Встановіть гостру ніжку циркуля в центр коло а. Цю ніжку більше нікуди не треба переставляти, бо вона буде опорою для подальших дій. Притримуйте циркуль пальцями за його верхню частину, а не за ніжки, щоб не зрушити їх, адже тоді зміниться радіус.
4
Повертайте циркуль, поки не намалюєте коло. Для цього опустіть на папір другу ніжку циркуля, де знаходиться грифель. І тихенько пересувайте великий і вказівний палець, якими тримаєте циркуль. На папері залишиться слід від грифеля. Коли він замкнеться, вийде окружність - кордон коло а.
5
Акуратно заштрихуйте кольоровим олівцем область всередині кола, які не заступаючи за кордону. Вся заштрихованная область - це і є коло .
Зверніть увагу
Під час роботи не тримайте циркуль ніжками вгору, так можна ненавмисно поранитися.
Корисна порада
Перед початком роботи переконайтеся, що олівець і грифель циркуля достатньо заточені. Ніколи не працюйте поганими інструментами.