Як надягати гірськолижні черевики.

Гірськолижний спорт досить екстремальний і вимагає серйозних матеріальних вкладень. Один з важливих елементів інвентарю - черевики , саме від них залежить чіткість передачі сили від вашого тіла на лижу і техніка катання. Надягати гірськолижні черевики необхідно вдумливо, акуратно і правильно.
Вам знадобиться
  • - гірськолижні черевики;
  • - довгі шкарпетки.
Інструкція
1
На морозі пластмасові частини черевиків стають твердими, тому постарайтеся або не дати їм замерзнути (наприклад, принести їх в щільній сумці), або десь відігріти. Якщо ви приїхали на машині, надягайте черевики , поки вони ще теплі і відносно м'які.
2
Під черевики найкраще надіньте спеціальні довгі гірськолижні шкарпетки. Можна обійтися і звичайним білизною, але стежте за тим, щоб не було ніяких грудок і складок, як у шкарпеток, так і у одягу, що потрапляє в черевик. Термобілизна повинна закінчуватися в шкарпетці вище халяви і не потрапляти в черевик.
3
Якщо черевики завеликі - не покладете всередину нічого, щільніше сидіти він не буде. Підбирайте гірськолижні черевики тільки свого розміру, вони повинні сідати на ногу щільно, але не викликати хворобливих відчуттів і не пережимати кровопостачання.
4
Розсуньте стулки зовнішнього жорсткого черевика у халяву, витягнете назовні і відведіть мову черевика в сторону. Заведіть ступню всередину, трохи обертаючи її навколо гомілковостопного суглоба. Нога повинна ніби укрученим в черевик.
5
Поставте на місце мову черевика і з'єднайте стулки халяви. П'ятка краще встане, якщо ви постукайте ногою об підлогу. Якщо п'ята не «встала», застебніть нещільно верхню кліпсу і натисніть на халяву вперед, трохи порухайте ногою в чобітку. Пальці при цьому не повинні бути зігнуті і стислі. Вкладіть мову всередину м'якого вкладиша і наживите стропи (якщо це передбачено виробником).
6
Почніть застібати кліпси. Щоб зафіксувати ногу в черевику, застебніть дві центральні кліпси, розташовані на суглобі, потім затягніть крайні кліпси і ремінь. Намагайтеся добре зафіксувати ногу, але не потрібно затягувати занадто сильно.
7
Кліпси затягуйте черзі, кожен раз додаючи одну поділку. Дуже зручно, якщо кліпси ваших черевик на різьбі - в такому випадку ви зможете підібрати оптимальне положення кожної застібки.
8
Перетягніть стропи, якщо після застібання клипс вони ослабли. Зачепите за черевик нижню спідницю штанів і спустіть штанину.
9
Після пари спусків підтягніть кліпси, бо нога при катанні трохи змінює форму. Тепер ви готові до підкорення гірських просторів!