Як не захворіти грипом при епідемії грипу.

Щорічно в усьому світі вирує пандемія грипу . Напевно, більше жодна хвороба не збирає серед людей настільки багатою жнив і не є настільки підступною. Ще одна небезпека захворювання в непередбачуваності і тяжкості його можливих ускладнень. Як не заразитися в період розгулу хвороби, шморгає і кашляють перехожих на тлі січневих морозів?
Інструкція
1
Почніть підготовку до епідемії за кілька місяців до її настання. Зміцнюйте імунну систему, загартовувати, харчуйтеся раціонально і збалансовано. В здоровий організм у ГРВІ майже немає шансів потрапити. А якщо ви і захворієте, то одужання пройде набагато швидше і легше.
2
Візьміть за правило гартуватися. Для цього щодня обливайтесь холодною водою або ж приймайте контрастний душ. Контрастний душ складається з трьох 30 секундних обливань гарячою водою, чередуемих з трьома 30-секундними обливання холодною.
3
Займайтеся спортом. Хоч яким-небудь. Нехай це будуть 10-хвилинна ранкова зарядка або пара занять фітнесом на тиждень або хоча б півторагодинна вечірня прогулянка. Все це зміцнить ваш організм і надалі дозволить йому вистояти проти атаки вірусів.
4
Харчуйтеся правильно і збалансовано. В період початку епідемії налягайте на продукти, багаті вітаміном C: зелені овочі, болгарський перець, свіжі і заморожені ягоди, відвар шипшини, фрукти, квашена капуста. Без цього вітаміну організм не зможе ефективно чинити опір інфекції.
5
Предохраняйтесь. Під час епідемії візьміть собі за правило триматися подалі від чхають і кашляють людей. Та й місць скупчення людей взагалі. Особливо непровітрюваних приміщень. Частіше мийте руки, не нехтуйте носінням спеціальної маски, яку потрібно міняти кожні 2 години.
6
Під час спалахів захворювання не забувайте вживати профілактичних дози противірусних препаратів, а також засоби для підвищення імунітету, наявні в будь-якій аптеці. Звичайно ж, не зайвим буде зробити щеплення від грипу , але ставити її потрібно завчасно.
7
Якщо у вас вдома хтось захворів, виділіть йому окремий посуд, окрему кімнату і окреме білизна. Покличте на допомогу ароматерапію: нехай в квартирі постійно функціонує аромалампи з маслом чайного дерева, евкаліпта. І обов'язково носіть спеціальну маску.
Про епідемії кажуть, коли кількість випадків якого-небудь захворювання істотно перевищують норму. В основному це інфекційні хвороби: чума, віспа, скарлатина, тиф, дифтерія, холера, кір, грип. Розділ медицини, який вивчає епідемії , їх виникнення і методи боротьби з ними, називається епідеміологією.
Характер епідемій зазвичай набувають ті захворювання, які швидко і легко передаються від людини до людини. Основні шляхи поширення інфекційних захворювань: - через їжу, воду чи побутові контакти (дизентерія, черевний тиф і ін.); - Повітряно-крапельний шлях (наприклад, грип); - за допомогою комах (малярія, висипний тиф); - контактний шлях: через кров та інші рідини (СНІД, сказ) .Існує й таке поняття, як психічні епідемії , тобто широке поширення деяких душевних захворювань. Зазвичай це відбувається на грунті релігійних або революційних рухів. Причинами їх виникнення стають забобони, навіювання або самонавіювання, бажання слідувати за лідером або просто за більшістю. Так у великої кількості людей можуть виникнути галюцинації, видіння, припадки, напади істерії, сплески агресії, суїцидальні настрої. Приклад - танці святого Вітта, епідемія яких з'явилася наприкінці XIV століття. Що стосується інфекційних стихійних захворювань, причини їх різноманітні і до кінця не з'ясовані вченими. На виникнення епідемій можуть впливати багато факторів, накладаючись один на одного. Так, існує версія, що аномальна літня спека призводить до активізації вірусу грипу взимку. Про причини епідемій вчені замислювалися давно. Ще в древньому Єгипті виникла ідея природних катаклізмів як причини стихійних захворювань. Російський вчений А.Л. Чижевський створив космологічну теорію, згідно з якою глобальні процеси, що відбуваються на Землі (війни, кризи, епідемії ) підкоряються циклам сонячної активності. Висувалися і соціально-економічні теорії (основоположник - Давид Рікардо), та етико-культурні (Альберт Швейцер). Епідемії в історії людства - в основному проблеми міст, так як в умовах скупченості населення контакт з вірусом більш імовірний. Якщо додати до цього злидні та антисанітарні умови, вийдуть ідеальні умови для виникнення епідемії . Приклад тому - Європа 14-17 століть, коли нечистоти виливали з вікон прямо на вулицю. Чума 1665 забрала життя третини населення Лондона. Вчені припускають, що зародилася хвороба в Середній Азії, досягнувши Мілана з корабельними пацюками. Люди звинувачували в своїх бідах то євреїв, то відьом, то власні гріхи, поки чисельність щурів і мешкали на них бліх не впала. Спалахи чуми відступили - сталося це в кінці 17 века.В даний час, коли санітарні умови значно покращилися, епідемії канули до минуле (грип, Спід), і до цих пір вчені не прийшли до єдиної думки про методах боротьби з ними. Хтось сподівається на досягнення медицини, а хтось шукає коріння захворювання в духовній кризі людства. Виникли і проблеми нового характеру, наприклад, в високорозвинених країнах характер епідемії придбали серцево-судинні захворювання.