Як не заразитися педикульозом. видалить чи фарба для волосся вошей.

Педикульоз - це паразитарне захворювання, характеризується появою на шкірі і волосяних покривах комах, які можуть бути потенційними переносниками висипного тифу. Щоб уникнути зараження, необхідно вжити профілактичні методи, що особливо актуально в місцях великого скупчення населення різного соціального рівня.
Вам знадобиться
  • - масло лаванди;
  • - масло чайного дерева.
Інструкція
1
Для профілактики педикульозу регулярно мийтеся, міняйте натільну і постільну білизну. Все, що можна випрати, піддавайте пранні, застосовуючи високий температурний режим. Речі, які не підлягають пранню, ретельно пропрасуйте.
2
Не користуйтесь чужими головними уборами, гребінцями, постільними речами. Дотримуйтесь елементарних правил особистої гігієни. Щодня наносите на волосся масло лаванди або чайного дерева, воші не переносять цей запах і швидше за все, віддадуть перевагу інше місце для проживання і розмноження, ніж волосяний покрив людини, що пахне зазначеними засобами.
3
Якщо ви використовуєте громадський транспорт, надягайте на голову щільну шапку або пов'язують голову щільним хусткою. Під головний убір ховайте все волосся. Громадський транспорт - це одна із зон підвищеної небезпеки, де без зусиль можна заразитися головними і платтяними вошами, незважаючи на те, що ви ретельно миєтеся, дотримуєтеся всі правила особистої гігієни.
4
При відвідуванні басейну, сауни використовуйте гумову шапочку. Зіткнення з зараженим людиною може стати причиною педикульозу, незважаючи на те, що всі особи, що користуються басейном, мають медичну довідку.
5
Відвідуючи перукарню, перевіряйте, наскільки ретельно обробляються гребінці, ножиці, інші прилади після кожного відвідувача.
6
Протівопедікулезние заходи повинні проводитися у всіх громадських установах: в школах, дитячих садах, стаціонарах, державних соціальних установах, де збирається велика кількість населення різних соціальних груп (СанПіН №1249-03, наказ Міністерства Охорони Здоров'я №342).
7
Все новоприбулі в соціальні установи повинні бути ретельно оглянуті. Наступні огляди проводяться не рідше двох разів на місяць. Якщо педикульоз виявлено, розміщуйте хворого в ізолятор і проводите протипаразитарну обробку.
8
Учні загальноосвітніх закладів повинні оглядатися медичною сестрою після кожних шкільних канікул і протягом навчальної чверті не менше двох разів на місяць. У школах-інтернатах, дитячих будинках огляд проводите щотижня.