Як потрібно приймати аспірин.

Аспірин представляє собою препарат, що володіє комбінованим дією - протизапальну, жарознижувальну і знеболювальну. Завдяки цьому він досі дуже популярний у багатьох країнах. Його застосовують і в чистому вигляді, і в комбінації з іншими препаратами. Але, зрозуміло, у нього, як і будь-якого препарату, є протипоказання і побічні дії.
Інструкція
1
Людям, страждаючим спадковими захворюваннями крові, аспірин категорично протипоказаний. Пацієнтам з хворобами шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок, а також вагітним жінкам краще утриматися від прийому цього препарату. Маленьким дітям (до 3-х років) давати аспірин також не слід.
2
Якщо препарат використовується як жарознижуючий засіб, дорослим пацієнтам зазвичай призначають по одній таблетці за прийом від 2 до 4 разів на добу. Разова дозування - від 300 мг до 1 м Максимальна добова норма аспірину для дорослих - 4 г.
3
Для дітей від 3 до 4 років максимальна добова дозування препарату не повинна перевищувати 0,8 г. У віці 4-10 років вона підвищується до 1 г, від 10 до 15 років - до 1,5 г. Приймають аспірин також від 2 до 4 разів на добу.
4
Коли аспірин використовують як протизапальний і знеболюючий засіб при лікуванні захворювань суглобів (артриту, артрозу), при підборі разової та добової дозування треба спиратися на такий показник, як ефективність і тривалість зняття больового синдрому. У більшості випадків разова доза становить від 0,5 до 1 г, а максимальна добова доза не повинна перевищувати 3 г.
5
Якщо аспірин застосовується для зняття нападу мігрені, разова доза становить 1 г. Залежно від стану пацієнта можна прийняти протягом доби таку ж дозу ще 1-2 рази. Максимальна добова доза варіюється в межах 3 г.
6
В тому випадку, коли аспірин використовують для розрідження крові (при профілактиці повторного інфаркту, наприклад), рекомендується приймати його 3 рази на добу по 100 мг.
7
Більшість лікарів і фармацевтів рекомендують приймати аспірин незабаром після їжі, найкраще - у вигляді порошку (для швидкого і ефективного засвоєння організмом). Щоб звести до мінімуму шкідливий вплив ацетилсаліцилової кислоти на шлунок, необхідно запити порошок аспірину великою кількістю рідини. Можна також використовувати розчинну форму аспірину (так званий шипучий аспірин).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=scRWaVlxKuA