Як визначити щільність електроліту. Як перевірити щільність електроліту в акумуляторі.

Для того щоб виміряти щільність електроліту, необхідно використовувати прилад під назвою ареометр. Його принцип дії заснований на законі Архімеда, тобто на тому, що ступінь занурення об'єкта в деяку рідину а, отже, і вага витісненої рідини безпосередньо залежать від ваги самого тіла.
Інструкція
1
Дане питання стало знову актуальним не так давно, в зв'язку з тим, що в моду знову увійшли обслуговувані акумулятори. І хоча вони вимагають певних трудовитрат на своє обслуговування, термін їх служби значно більший, ніж у необслуговуваних акумуляторний батарей.
2
Ареометр по своїй суті представляє невелику порожнисту скляну трубку (поплавок), всередину якої вставлений листок паперу з нанесеною на нього шкалою плотностей. На даний момент для потреб автомобілістів випускають досить велика кількість різновидів цих приладів, їх ціни також значно варіюються. Для побутового використання цілком підійде звичайний дешевий ареометр з двома шкалами: одна - для вимірювання щільності електроліту, друга - тосола.
3
Процес виміру щільності зводиться до паркану з акумулятора деякої кількості електроліту (тосола з радіатора) за допомогою спеціальної гумової груші. Перелийте набрану рідину в заздалегідь підготовлену чисту ємність. Слідкуйте за тим, щоб ареометр вільно плавав всередині неї: зберігав вертикальне положення, не чіплявся за краї посуду. Після цього вийміть поплавок приладу і визначте рівень його занурення по сліду, залишеному електролітом. Зіставте верхня межа рівня рідини із значенням шкали, нанесеної на стінку ареометра.
4
Все виміру щільності слід проводити при температурі навколишнього середовища рівній 20 ° С. В іншому випадку, необхідно вносити поправки в результати вимірів в більшу чи меншу сторону, у відповідність з таблицею, представленої на малюнку 1.
5
При проведенні замірів не можна забувати про заходи безпеки, оскільки кислота може не тільки зіпсувати ваш одяг, але і стати причиною серйозного хімічного опіку. Тому перед відбором проб з акумулятора не забудьте одягнути спеціальні окуляри для захисту очей, а також гумові рукавички і фартух.