Як визначити протяжність Африки.

На уроках географії буває необхідно за допомогою підручних засобів перевести візуальні дані карти в строгий мову цифр. Визначити протяжність будь-якого географічного об'єкта, у тому числі Африканського континенту, можна кількома способами. Але жоден з них не дасть на сто відсотків вірного результату. Похибка складе близько ста кілометрів.
Вам знадобиться
  • Досить детальна карта хорошого академічного видання, лінійка, калькулятор
Інструкція
1
Скористайтеся довідковим матеріалом з географії. Енциклопедичні словники і солідні видання про дану місцевість, як правило, містять інформацію про основні параметри заданого географічного об'єкта. Цікаву для вас інформацію нескладно знайти в інтернеті.
2
Візьміть карту або глобус і за допомогою лінійки або вимірювального циркуля визначте протяжність об'єкта в сантиметрах або міліметрах. Уважно розгляньте кути даної карти. Швидше за все в правому нижньому кутку ви знайдете інформацію про масштаб (скільки кілометрів уміщається в одному сантиметрі карти). Помножте вийшло у вас число на конкретний масштаб карти. Отримана цифра і буде шуканої.
3
Найбільш точним арифметичним способом визначити протяжність материка є вираховування по меридіанах і паралелях. Визначте за картою широту самої північної точки материка на заданій довготі (для Африки це приблизно 32о північної широти) і самої південної точки на цій же довготі (близько 34о південної довготи). Складіть вийшов результат і порахуйте протяжність материка в градусах 32 + 34 = 66о.
4
Загальна довжина меридіана (360о) становить 40000 км, Порахуйте протяжність даного географічного об'єкта в кілометрах за допомогою пропорції. Або скористайтеся готової формулою, що один географічний градус становить приблизно 111 кілометрів. Чим більш точно ви визначите широту південній та північній точок, тим менше похибки буде в ваших розрахунках.
Корисна порада
Точними координатами крайніх точок Африки вважають мис Бен-Секка - 37о північної широти і 10о східної довготи (північна точка), мис Голковий - 34о південної широти і 19о східної довготи (південна точка), мис Альмади - 14о північної широти і 17о західної довготи (західна точка), мис Хафун - 11о північної широти і 51О східній .долготи (східна точка).