Як запилювати полуницю.

Садівництво та городництво є одним з найулюбленіших занять. Для когось це робота - забезпечує істотне матеріальну підмога і дає моральне задоволення. Хтось просто відпочиває таким чином на природі. Досить частим, коханим і всіляко опікуваним мешканцем дач і присадибних господарств є садова суниця або полуниця, як часто називають її в повсякденному житті.
Вам знадобиться
  • - м'який пензлик;
  • - вентилятор.
Інструкція
1
Вирощувати полуницю можна не тільки у відкритому грунті. В останні роки досить широко, особливо в західних країнах, вона культивується в тепличних комплексах та утеплених ангарах. Відомо, що деякі городні культури з успіхом можуть вирощуватися в домашніх умовах, на підвіконнях і балконах. Завдяки зусиллям селекціонерів, з деяких пір, те ж саме можна сказати і про полуниці. Тепер кожен бажаючий може вирощувати її будинку цілий рік і без значних фінансових витрат. Звичайно, деякі труднощі і проблеми все ж існують, але вони цілком вирішувані.
2
При вирощуванні в закритих приміщеннях проводиться штучне запилення. Період цвітіння залежить від сорту і триває протягом декількох тижнів. Квітки на квітконосі розпускаються не одночасно. Тривалість цвітіння кожного становить від 1 до 4 днів. На відкритих плантаціях перехресне запилення відбувається за рахунок вітру або комахами, які переносять пилок. У великих господарствах в період цвітіння в теплиці заносять вулики. Одне сімейство джмелів здатне опиліть рослини на площі в 1000-1500 кв.м.
3
Зрозуміло, використовувати цей метод в домашніх умовах неможливо. Кімнатне або балконний господарство доведеться запилювати вручну. Якщо обсяг ваших «полуничних грядок» невеликий, то зробити це зовсім не складно. Підготуйте м'яку шкільну пензлик, найкраще із натурального волосся. Легко проведіть їй по кожній квітці. Робити це найкраще вранці, і бажано протягом усього періоду цвітіння. При вирощуванні 3-4 сортів одночасно перехресне запилення покращує врожайність і якість плодів.
4
Можна використовувати інший спосіб. Увімкніть вентилятор. Направте повітряний струмінь на квітконоси. Виходить майже як в природних умовах: вітер дме - полуниця запилюється.