Як не боятися сідати за кермо. Як зробити що б срібна ланцюжок не темніла.

Невпевненість і страх - погані порадники для водія. Сильне хвилювання може перерости в паніку, і тоді людина вже перестає контролювати і свої емоції, і ситуацію на дорозі. Він допускає грубі помилки і піддає небезпеці життя і здоров'я інших учасників руху. Щоб страх не став причиною аварії, водій повинен якомога швидше від нього позбавитися.
Інструкція
1
Зрозумійте, що боятися - це нормально. Ви маєте право хвилюватися і навіть панікувати при одній згадці про водійському кріслі, кермі і жвавому русі на дорогах. Обсмикуючи себе і тим більше страждаючи почуттям провини через свою уявної слабкості, ви зробите тільки гірше. Зрозумівши, що страх - це нормальна реакція організму на потенційну небезпеку, постарайтеся заспокоїти себе. Переконайтеся, що ви добре пам'ятаєте всі правила дорожнього руху і володієте всіма навиками водіння.
2
Не відмовляйтеся від поїздки тільки тому, що ви боїтеся сідати за кермо . Страх з часом стане лише сильніше. Знайдіть хорошого інструктора в автошколі або попросіть когось зі своїх знайомих водіїв допомогти вам. Спочатку ви можете сидіти на пасажирському сидінні, а водій буде пояснювати вам кожен свій маневр. Потім самі сядьте за кермо і спробуйте проїхатися з інструктором з закритому майданчику, де немає машин. Потім виїжджайте з досвідченим водієм в місто, вибираючи дороги і час так, щоб рух не було жвавим. Відправляйтеся в короткі поїздки, а потім поступово збільшуйте їх тривалість.
3
Проведіть один простий ритуал, який допоможе вам заспокоїтися. Сядьте в машину, покладіть руки на кермо , закрийте очі. Дихайте рівно і спокійно, постарайтеся відігнати від себе неприємні думки. Коли ви відчуєте, що трохи заспокоїлися, відкрийте очі і заведіть мотор. Ви ще нікуди не їдете, так що панікувати не варто. Посидьте трохи в машині, прислухаючись до звуку роботи двигуна. Якщо ви змогли заспокоїтися, спробуйте трохи покататися. Якщо ні - глушите двигун і повертайтеся до вправи через кілька годин.
4
Не бійтеся допустити помилку. Страх блокуватиме ваші дії, змусить вас завмерти без руху, а це дуже небезпечно, тим більше якщо ви ведете машину. Заглохли на світлофорі? Увімкніть аварійку і заведіть мотор знову. Якщо на лобовому і задньому склі вашої машини є знаки, що свідчать про те, що за кермом новачок, інші учасники дорожнього руху поставляться до вашої помилку з розумінням. Кожен свій промах оцінюйте як шанс отримати цінний досвід: запам'ятавши свою помилку, ви зможете більше її не допускати.