Як запилювати огірки.

Запилення - це дуже важливий етап у процесі вирощування огірків. Залежно від умов вирощування цю процедуру можна проробляти двома способами. У кімнатних умовах - огірки запилюються штучним шляхом, а на відкритому грунті або в теплицях - бджолами.
Інструкція
1
Перш ніж починати штучне запилення, знайдіть на батогах рослини жіночі та чоловічі квітки. Зробити це дуже просто: в основі жіночої квітки є маленьке подобу огірочка, в чоловічому ж воно відсутнє. Обірвіть віночок з чоловічого квітки і легким дотиком тильного боку долоні перевірте, висипається чи пилок.
2
Після цього можете приступати до запилення, по черзі торкаючись тичинками до маточок. Після закінчення процедури відірвіть по одному пелюсточки з жіночих квіток, щоб помітити, що вони вже обпилені. Тепер вам залишається тільки чекати і спостерігати за рослинами. При успішному запиленні, зав'язь на оплодотворенном квітці поступово почне збільшуватися. Якщо ж квітка не запліднені - зав'язь пожовтіє і опаде.
3
Є ще один спосіб ручного запилення. Візьміть м'яку пензлик і нанесіть пилок на жіночий квітка, спочатку торкаючись до тичинок, а вже потім до рильця. На завершення запилення покрийте квіти паперовими ковпачками або шматочками вати. Можете також повісити на батіг яскраву стрічку або етикетку із зазначеними на ній сортом і датою запилення. Це потрібно для того, щоб при зборі врожаю випадково не зірвати плід. Після цього видаліть всі розпустилися і відцвілі жіночі квіти в цьому вузлі і на два вузли нижче і вище обпиленої. Через кілька днів перевірте, чи збільшилася зав'язь і якщо так, то зніміть з квітів ізолятори.
4
Для запилення огірків, вирощуваних у теплиці, помістіть в неї бджолину сім'ю. Так як вигонка тепличних огірків починається з кінця зими, зробити це потрібно рано навесні, поки бджоли не вчинили очисний обліт. Для початку помістіть бджіл у порожню обогреваемую теплицю для обльоту, а до початку цвітіння перенесіть їх до рослин.
5
Поставте вулик на підставку висотою 40 см біля бокової стінки теплиці навпроти прохідної доріжки. Місце обов'язково має бути добре освітлене вранці. Скла, розташовані позаду вулика, затемните за допомогою фанери. У теплу пору побілити їх крейдою. Як тільки зацвітуть медоносні рослини, надайте бджолам можливість вилітати з теплиці. Проробіть в даху невелике віконце, а скла навколо нього побілити крейдою. Це допоможе бджолам краще орієнтуватися.
6
Коли настане тепла погода, на одній з зовнішніх стін теплиці виконайте невеликий круглий отвір. Винесіть вулик і поставте його до цієї стіни впритул так, щоб отвір збігалося з вічком. Так бджоли зможуть влітати в теплицю. Частина з них будуть запилювати огірки , а інші будуть вилітати на волю і збирати пилок з медоносів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mVfpZ5Fr9ds
Зверніть увагу
Процедуру штучного запилення краще проводити вранці або в обідній час. Дуже важливо щоб вологість повітря при цьому була не більше 70%. При низькій вологість пилок висихає, а при вищій може стати липкою і сирий, а це не підходить для запилення.
Корисна порада
Для залучення бджіл до рослин можна обприскати огіркові батоги слабким цукровим розчином. Для його приготування додайте одну чайну ложку цукру на літр води.