Як оформити календар природи.

Для фіксації спостережень за природними явищами зазвичай використовують спеціальний календар . Його виготовлення не займе у вас багато часу. Ця робота надасть чудову можливість проявити фантазію і застосувати творчі здібності на практиці.
Вам знадобиться
  • - лист щільного паперу;
  • - простий олівець;
  • - лінійка;
  • - кольорові олівці;
  • - фломастери.
Інструкція
1
Покладіть аркуш паперу формату А3 горизонтально. Зробіть рамку шириною 4 см. У верхній частині получившегося прямокутника отчертите рядок заввишки 2 см. Залишилася зону розбийте на таблицю з наступним кількістю осередків: сім по довжині і п'ять по ширині. Виконайте роботу спочатку простим олівцем, потім обведіть всі контури темним фломастером.
2
Запишіть дні тижня по порядку в відділеннях заголовної рядка. Нижче впишіть числа календаря на певний місяць року. Додайте цифри у лівого верхнього кута кожної клітини. Не робіть їх занадто великими, залиште достатньо вільного місця для запису температури повітря і нанесення значків, що позначають ті чи інші атмосферні явища.
3
Оформіть рамку. Над таблицею напишіть великими літерами назва місяця. У нижнього краю аркуша нанесіть умовні позначення. По правому і лівому краю виконайте малюнки з характерними ознаками пори року. Наприклад, для календаря на грудень прикрасьте рамку сніжинками, до травня підійдуть квіти, до вересня - різнокольорові листя і т. П.
4
Придумайте умовні позначення для атмосферних явищ. Так ясну погоду можна зобразити сонечком, простим жовтим кругом або усміхненої пичкою. Похмурий день позначте відповідно хмаринкою, затіненим кружком або сумним обличчям. Визначте значки для дощу, снігу, граду, туману, сильного і слабкого вітру.
Зверніть увагу
Календар спостережень можна оформити на аркуші меншого або більшого розміру. Відповідно слід змінити ширину рамки і висоту заголовної рядка таблиці.
Корисна порада
Календар спостережень може стати оригінальним подарунком до дня народження, початок навчального року і пр. У цьому випадку необхідно прикрасити рамку особливим чином. Дуже нарядно буде виглядати об'ємна аплікація з кольорового паперу. Сюжетом для неї може стати морська тема, зображення квіткового луки і т.п. Назва місяця і числа найкраще викласти спеціальними наклейками.