Як робити папір.

Папір, виконана власними руками, оригінальна і неповторна. Чи не знайдеться навіть двох однакових листів, кожен буде унікальним. Зробити папір власними руками для оформлення подарунків, листівок або візитних карток можна за кілька днів.
Вам знадобиться
  • - папір різної фактури і кольорів (обривки, залишки);
  • - ємність для рідини;
  • - блендер або міксер;
  • - сітка москітна;
  • - рамки різних форм;
  • - поролонові губки;
  • - клейонка;
  • - тканина з нетканій структурою;
  • - декоративна фурнітура (травинки, блискітки, нитки, конфетті та ін.).
Інструкція
1
Дістаньте і підготуйте до роботи блендер. Налийте в нього стакан-два води, в неї покладіть розірвання на маленькі шматочки аркуші паперу. Для отримання білого продукту використовуйте тільки один колір. Щоб зробити кольорову папір , змішайте білі листочки з одним або декількома кольоровими.
2
Увімкніть блендер. Усі вміщені в нього матеріали повинні перетворитися в однорідну масу, по виду нагадує кашу. Якщо хочете, щоб у вашій папері були яскраві вкраплення обраного кольору, зупиніться раніше, ніж всі кольорові листки будуть перемелені.
3
У ємність наберіть теплу воду (десь? Миски). У неї вилийте з блендера масу. Приготуйте декоративні елементи, які хочете додати в папір для додання їй незвичайної фактури. Це можуть бути блискітки, відрізи ниток, шматочки атласних стрічок, листочки з дерев, пелюстки квітів тощо. Домісив їх до маси в ємності.
4
Візьміть прямокутну рамку великого розміру і закріпіть на ній москітну сітку. Зробити це можна за допомогою звичайного скотчу. Покладіть готовий інструмент сіткою вгору. Також приготуйте рамку тієї форми, якої ви хочете отримати аркуш паперу. На початковому етапі краще скористайтеся прямокутної. Рамку без сітки покладіть зверху першої рами.
5
Зіставте боку обох рам. Занурте конструкцію в ємність з масою і рідиною. Дайте це обережно, введіть рами вертикально, потім - поверніть горизонтально, щоб набрати матеріал.
6
Вийміть рамку із зібраною масою з ємності. Зачекайте хвилину, щоб зайва вода стекла. Візьміть губку і прикладайте її до внутрішньої сторони сітки, щоб зібрати зайву воду. Спочатку вона буде збиратися дуже швидко, вичавлювати губку і міняйте її.
7
Підготуйте місце для висихання паперу. На рівну поверхню покладіть клейонку, кілька газетних листів, зверху - вологу тканину з нетканій структурою. Відокремте одну рамку (для надання форми) і викладіть майбутній аркуш паперу на підготовлене місце так, щоб сітка накривала його зверху.
8
Візьміть губку і знову зберіть вологу з поверхні сітки, притискаючи лист до тканини. Перевіряйте ступінь готовності, піднімаючи конструкцію. Коли папір буде залишатися на тканині, приберіть з неї сітку.
9
Накрийте лист вологою нетканій тканиною, декількома газетами, шматочком клейонки, а зверху притисніть будь-якої важкої книгою і гантелями (або будь-яким іншим пресом). Залиште сохнути на кілька діб (від 1 до 3 днів). Час від часу розбирайте конструкцію, щоб запобігти утворенню цвілі.
Зверніть увагу
Колір готового листа вийде менш насиченим, ніж відтінок доданої кольорового паперу.
Для деяких ігор і головоломок потрібні невеликі кубики . Зрозуміло, можна купити їх в готовому вигляді і обклеїти кольоровим папером. Але якщо таких кубиків під рукою немає, можна змайструвати їх своїми руками. Для виготовлення саморобних кубиків знадобиться щільний папір або тонкий картон.
Вам знадобиться
  • Щільний папір, тонкий картон, олівець, лінійка, ножиці, клей
Інструкція
1
Підготуйте щільний папір (малювальну або креслярську), ватман або тонкий картон. Також знадобиться більш щільний картон для каркаса, клей, ножиці.
2
Виготовте шаблон. Для цього накресліть на аркуші звичайного паперу розгортку куба. Для початку виберіть розмір кубика (довжину ребра). Припустимо, це 40 мм. Накресліть на папері в ряд чотири квадрати зі стороною 40 мм, щоб вони примикали один до іншого.
3
Вгору і вниз від другого за рахунком квадрата побудуйте ще по одному кубику. В результаті у вас повинна вийти розгортка з шести квадратів, які в складеному стані утворюють боку кубика.
4
По краях трьох квадратів накресліть клапани шириною 5-7 мм. Зріжте у них куточки. За формою клапани повинні нагадувати трапецію. Ці додаткові елементи знадобляться для з'єднання сторін кубика і посадки їх на клей.
5
Виріжте отриманий шаблон за допомогою ножиць. Тепер з використанням такої «матриці» ви можете зробити скільки завгодно однакових за розміром кубиків.
6
Накладіть шаблон на щільний папір і акуратно обведіть по контуру. Виріжте ножицями майбутній кубик. До лініях згину із зовнішнього боку розгортки прикладіть лінійку і тупою стороною ножиць проведіть по них, трохи прим'яв папір. Це потрібно для того, щоб було легше зігнути боку кубика.
7
З тонкого картону підготуйте каркас. Його також слід зробити за шаблоном, щоб він відповідав розмірам кубика, тобто шаблон каркаса повинен бути трохи менше розміру шаблону кубика.
8
Картонний каркас вставте всередину розгортки кубика і оклейте його. За готовим шаблоном зробіть необхідну кількість кубиків. До речі, для кубиків можна використовувати кольоровий папір, а можна обклеїти таким папером вже готовий кубик.
9
Існує ще один спосіб зробити кубик. Візьміть два порожніх сірникових коробки, трохи укоротите кожен з них і склейте, поклавши один на інший. Тепер оклейте вийшов кубик кольоровим папером.