Як обпалювати полімерну глину.

Полімерна глина - прекрасний матеріал для виготовлення виробів і прикрас. З неї легко виліпити потрібну форму. А щоб виріб був міцним, його необхідно піддати термічній обробці. Найкращий спосіб для цього - обпалення в духовій шафі.
Вам знадобиться
  • - духова шафа;
  • - папір;
  • - термометр;
  • - годинник;
  • - холодна вода.
Інструкція
1
Перед тим як помістити виліплені вироби в духовку, уважно ознайомтеся з інструкцією, яка додається до полімерної глині. Там вказано час випалу, виходячи з ширини вироби і конкретного виду глини. Зазвичай оптимальна температура варіюється від 110 до 130 градусів.
2
Виберіть посуд для випалу полімерної глини. Найкраще це робити на керамічній плитці або в іншому посуді. Можна використовувати і звичайний лист, але тільки той, на якому ви не готуєте їжу. Інакше можна отримати невелику отруєння, так як полімерна глина під дією високої температури виділяє токсичні речовини.
3
Викладіть вироби на деко і засуньте в холодну духову шафу. Щоб намистини добре пропеклися, їх можна насадити на зубочистки, уткнуті в зім'яту фольгу. Якщо в них немає отворів, викладіть намистини на папір, складену у формі гармошки. Плоске виріб краще покласти на папір без малюнка і візерунка.
4
Поставте духовку на потрібну температуру і стежте за часом, вказаним на упаковці з глиною. Якщо вироби витягнути раніше покладеного терміну, вони з часом потріскаються і раскрошатся, а якщо сильно перетримати - потемніють, поверхня стане глянсовою і утворюється неприємний запах. Контролювати температуру в духовій шафі можна за допомогою спеціального термометра, що продається в магазинах побутової техніки.
5
Дістаньте готові вироби, залиште їх остигати або промийте під холодною водою. Останній варіант зробить глину прозорішою і гнучкою. Після того як глина охолоне і висохне, з нею можна робити що завгодно: шкурить, фарбувати або мити.
6
Ретельно вимийте руки мильним розчином, промийте інструменти і протріть використовувані поверхні по закінченні роботи. Якщо ви обпалювали в духовці, призначеної для харчових цілей, вимийте і її теж, щоб не отримати потім отруєння. Потім добре провітріть приміщення.
Області застосування полімерної глини, яка більш відома як пластика, дуже великі. З неї можна робити прикраси для будинку, ляльок біжутерію та аксесуари. Пластика є запікається і самоотвердевающей. Саме з запікаємо пластикою у початківців майстринь виникає багато проблем.
Інструкція
1
запікають полімерна глина знаходить свої основні експлуатаційні властивості, твердість і пружність, в результаті термічного впливу. Щоб правильно пройшов процес полімеризації, необхідно в точності дотримуватися поради виробника, які зазначені на упаковці.
2
Більшість видів пластик обпалюють в спеціальній печі при температурі не більше 130 градусів. Якщо виріб ви недопечете, воно буде крихким, якщо перегріється - воно потемніє і почне виділяти неприємний запах.
3
Щоб уникнути подібних наслідків, придбайте у відділі побутової техніки термометр, призначений для використання в побутових газових та електричних плитах. Якщо такий прилад знайти не зможете, зверніть увагу на термометри для саун і лазень на дерев'яній підкладці. Не маючи термометра під рукою, підбирайте температуру дослідним шляхом, запікаючи шматочки відпрацьованої пластики.
4
Вам знадобиться і спеціальна піч, оскільки в процесі випалу полімерна глина виділяє шкідливі речовини. Якщо можливості купити окрему грубку немає, то після кожного випалу ретельно мийте духову шафу. В мікрохвильовій печі можна запікати лише глину, що має спеціальне позначення на упаковці.
5
Від форми запікаємо вироби залежатиме спосіб його запікання. Намистини можна насадити на зубочистки, які, в свою чергу, треба встромити в зім'ятий шматок фольги. Плоске виріб (кулон, медальйон) можна обпалювати на склі, або на аркуші фанери, обгорнуті фольгою. Намистини без отворів можна запекти, розклавши їх на ваті. Не здумайте брати синтепон, оскільки в грубці він оплавітся. Ще один спосіб запікання намистин - на гармошці, складеної із паперу.
6
Вироби закладаються в холодну піч, але відраховувати час запікання коштує від моменту, коли піч нагріється до потрібної температури. Якщо ви хочете, щоб напівпрозора пластика стала більш прозорою і гнучкою, то відразу з печі занурте вироби в холодну воду.