Як Оперу використовувати за замовчуванням.

Володіючи досить широким спектром можливостей для налаштування, браузер Opera залишається «легким» і швидкісним засобом доступу до веб-сторінок. Розробники передбачили можливість встановлення цієї програми під будь-який тип операційних систем, а також створили версії для телефонів і планшетів. Якщо ваш доступ в інтернет залишає бажати кращого, а файли великого об'єму доводиться викачувати часто, краще призначити Opera браузером за замовчуванням . Найпростіше це зробити відразу після установки програми на комп'ютер.
Інструкція
1
Зайдіть на офіційний сайт програми Opera і виберіть дистрибутив, відповідний вашій операційній системі. Ви можете вибрати два способи установки: зі збереженням дистрибутива програми на жорсткому диску і без нього. Краще вибрати перший спосіб, однак і при установці з вінчестера вам потрібно підключення до мережі.
2
Після закінчення завантаження запустіть завантажений інсталятор подвійним кліком миші. Не забудьте, що інтернет повинен залишатися підключеним. Програма встановить браузер без якого б то не було вашого втручання. У самому кінці установки інсталятор перевірить конфігурацію системи, виявить, що на комп'ютері встановлено інші браузери, один з яких може бути уже встановленим по замовчуванням , і відразу ж видасть віконце з відповідним повідомленням. На питання системи «Визначити Opera як додаток за замовчуванням для перегляду веб-сторінок?» Відповідайте ствердно, натиснувши кнопку «Так».
3
В цьому випадку браузер відразу ж буде налаштований з установками по замовчуванням . Але як встановлювати незнайоме додаток, що не випробувавши його можливостей у справі? Звичайно ж, якщо Opera у вас вже встановлена, але ви тільки знайомитеся з її особливостями, то по замовчуванням у вас, швидше за все, налаштований інший браузер. Але от ви оцінили гідності Опери і вирішили використати її в якості основної програми для перегляду веб-сторінок. Тоді в налаштування програми доведеться внести невеликі зміни.
4
Запустіть браузер будь-яким зручним для вас способом. У головному меню програми виберіть пункти «Інструменти» - «Загальні настройки». Відкриється вікно основних установок програми з декількома вкладками. Також викликати це вікно можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl + F12. Перейдіть на останню вкладку - «Розширені».
5
У лівій частині вікна виберіть групу команд «Програми». У центрі, нижче текстового поля, буде чекбокс біля напису «Перевіряти, що Opera - браузер по замовчуванням ». Поставте прапорець у цей чекбокс і натисніть кнопку «Налаштування» правіше написи. У вікні налаштувань ви можете натиснути кнопку «Вибрати все» або змінити параметри на свій розсуд.
6
Закрийте це вікно натисканням кнопки ОК і підтвердіть внесені зміни у вікні загальних налаштувань, також натиснувши ОК. Перезавантажте браузер. Ви виявите, що внесені вами зміни не вступили в силу, і програма знову видає запит на установку Opera браузером за замовчуванням . Підтвердіть своє рішення призначити її таким, натиснувши «Так» у вікні запиту. Переконайтеся в тому, що обраний браузер призначений за замовчуванням - відкрийте будь-яку папку з веб-документами і ви побачите, що їх іконки змінилися на значок ярлика Opera. Крім того, у вікні «Налаштування» на вкладці «Розширені» ви побачите, що обрані в попередньому кроці налаштування стали недоступні для зміни.