Як визначити проводку в стіні. визначення прихованої проводки в стіні.

При необхідності свердління будь-яких отворів в стіні необхідно знати розташування в ній електропроводки. В іншому випадку можна знеструмити квартиру або поставити під загрозу власне життя. Існують різні способи визначення прихованої проводки.
Вам знадобиться
  • - спеціальні прилади для виявлення електропроводки;
  • - радіоприймач з частотою 100 кГц.
Інструкція
1
Застосуйте сигналізатор Е121 («Дятел») для виявлення прихованої електропроводки. При його допомозі можна визначити і обриви знаходяться під напругою проводів. Ним користуються професійні електрики. Виявлення прихованої електропроводки, яка знаходиться на глибині приблизно 5-7 см, для даного приладу не проблема.
2
Скористайтеся пробником MS-58М, з його допомогою легко виявити сталеві, алюмінієві, мідні металеві предмети. Винятком є екрановані, наприклад, фольгою вироби. Глибина виявлення буде залежати від типу, маси і розмірів матеріалу.
3
Можна використовувати дешевий аналог російського «Дятла» - сигналізатор для прихованої проводки, марки MS, зроблений в Китаї. Цей прилад чутливий до різного роду металевих предметів. Працюючи з ним необхідно вміти відрізняти сигнали при виявленні прихованої електропроводки і, наприклад, шурупа. Такі прилади купують в основному початківці електрики або аматори.
4
Допомогти при пошуку прихованої електропроводки може прилад ПОСП-1. Він також попереджає про наявність в електрощитках змінного електричного поля. Крім того, знайти приховану електро проводку можна за допомогою тестера напруги наступних марок: GVD-503, GVT-92, GVD-504A. Щоб безконтактно визначити трасу прихованої проводки і розриви в проводах, використовуйте пристрій VP-440.
5
Якщо ви не хочете витрачатися на будь-які прилади, можна скористатися «дідівським» методом. Увімкніть старий радіоприймач, пройдіть з ним уздовж стін. Специфічні потріскування і посилення шуму видадуть місцезнаходження прихованої електропроводки.
6
Візуально визначити місцезнаходження прихованої електропроводки можна по шорсткою поверхні стін в тих місцях, де вона пролягає. Для цього, щоправда, доведеться очистити їх від шпалер (якщо вони є).
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1N_sPKG7AbM
Найчастіше в приватних будинках і квартирах використовується прихована проводка, метою якої є зробити проводу сложнодоступнимі і непомітними. Тому навіть простий ремонт викличе деякі проблеми при визначенні прихованої проводки.
Вам знадобиться
  • - мікрофон;
  • - навушники;
  • - магнітофон, плеєр з функцією караоке, музичний центр або комп'ютер;
  • - будь побутовий прилад - праска, бритва, чайник, лампу і т.п;
  • - простий олівець.
Інструкція
1
У першу чергу підключіть мікрофон до приладу, який буде виконувати функції зняття і відтворення сигналу. В даному випадку найкраще підійдуть комп'ютер, музичний центр, магнітофон або навіть плеєр з функцією караоке. Звичайно, найзручніше використовувати плеєр, так як інші пристрої володіють чималою вагою, і ви не зможете підняти їх на потрібну висоту для пошуку всього кабелю. Важливий нюанс - мікрофон повинен бути динамічним, типу котушкового і складатися з 500 витків.
2
Увімкніть прилад на режим запису, при цьому звук варто зробити максимальній гучності.
3
Одягніть навушники, щоб не відволікатися на сторонній шум. Можна обійтися і без таких, але в них буде краще чути гул при "прозвоне" проводки.
4
Не поспішаючи водите мікрофоном по стінці. У тих місцях, де закладені дроти, з динаміків буде чітко чути гул. Якщо мікрофон відвести в сторону від передбачуваного місця проходження траси прихованої проводки, то гул буде слабшати.
5
Щоб збільшити ефективність перевірки, можна зробити наступне - якщо поруч така є, включити в розетку будь, наявний під рукою, побутовий прилад (праска, фен, бритву).
6
Відзначте простим олівцем місця проведення проводки. Так буде краще видно трасу прихованої проводки після «прозвона».
Зверніть увагу
Пам'ятайте, будь-яка робота з електрикою небезпечна для життя. Всі роботи такого типу повинні виконувати спеціально навчені люди.
Корисна порада
В даний час можна знайти досить багато спеціальних приладів для визначення прихованої проводки - трасошукачі. Хороші й дорогі прилади купувати для побутових потреб недоцільно, а прості і дешеві неефективно. Тому краще взяти спеціальний прилад в оренду.