Як відмовитися від вакцинації.

Відмовитися від власної вакцинації або вакцинації дитини вам може знадобитися в різних ситуаціях. Вони виникають повсюдно, починаючи з пологового будинку. Спираючись на федеральний закон 157 «Про імуннопрофілактіке інфекційних хвороб», ви зможете відмовитися від вакцинації на законних підставах.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - медична карта.
Інструкція
1
Коли дитина з'являється на світ, в перші години життя йому, як правило, вводяться два щеплення: проти гепатиту В і туберкульозу (БЦЖ). Якщо ви проти вакцинації , відмовтеся від неї заздалегідь, до пологів. Для цього необхідно написати в двох примірниках заяву на відмову від щеплень. Перший приклейте до картки, яку отримаєте в жіночій консультації і візьмете з собою в пологовий будинок. Другий примірник тримайте при собі.
2
Щоб ваше заява не «загубили», на обкладинці карти напишіть яскравою пастою: «Відмовляюся від вакцинації дитини, заява докладаю» і поставте підпис (свою і батька). Обов'язково попередьте лікарів про вашу відмову до і після пологів. Уважно читайте всі документи, які вам будуть приносити на підпис. Якщо десь побачите пункт про вакцинацію, сміливо викреслюйте його і просите переписати примірник.
3
Наступний етап написання заяв чекає вас в поліклініці. Зверніть увагу, що тут не існує офіційних форм для оформлення відмови від вакцинацій, він пишеться від руки так, як ви того захочете. Він може бути тимчасовий (наприклад, до досягнення дитиною 2-х років) або безстроковим. Не підписуйте паперів про «відповідальність у разі смерті», які вам даватимуть в поліклініці - це незаконне психологічний тиск на батьків.
4
В дитячі садки і школи тепер повинні приймати дітей, які не пройшли вакцинацію (постанова головного санітарного лікаря Москви про скасування розпорядження про недопуск в дитсадки і школи нещеплених дітей). Тому, якщо вам не підписують медичну карту для дитсадка, сміливо йдіть до головного лікаря поліклініки, пишіть на його ім'я заяву про видачу карти (у двох примірниках). Вам можуть відмовити або направлять ходити по інстанціях (справа безглузда). В цьому випадку - пишіть скаргу в прокуратуру з поясненням обставин. Прокуратура зобов'язана в усьому розібратися протягом місяця після отримання заяви, тому починайте оформляти документи в садок заздалегідь.
5
Відмовитися від щеплення на роботі, якщо вона пов'язана з ризиком захворювання (в освітніх установах, робота з тваринами, робота з кров'ю і пр.), Буде непросто. Але ніде не вказано, які щеплення в даному випадку є обов'язковими. Попросіть надати вам список, в якому буде вказано, що ваша вакцинація є обов'язковою. В цьому випадку є можливість, що ви протягнете час, і від вас відстануть.
6
Якщо ваша робота не належить до вищезазначених, то ви можете сміливо відмовлятися від усіх вакцинацій, навіть тих, які проводяться за особливими призначень. Ніхто не має права накладати на вас санкцій за відмову від щеплення. У разі тиску, зверніться до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.