Як відвернути прикипілого болт.

Проблема відвернення прикипілого болта знайома багатьом, хто хоч раз намагався полагодити щось своїми руками. В арсеналі кожного поважаючого себе майстри чимало способів впоратися з заклинили кріпленням. А от для новачків необхідні деякі знання.
Вам знадобиться
  • - проникаюча мастило або її аналог;
  • - нагрівальний елемент;
  • - сірчана кислота;
  • - цинк;
  • - віск або пластилін.
Інструкція
1
Візьміть гальмівну рідину, скипидар, гас, олеїнову кислоту або будь-яку іншу проникаюче мастило з тих, що є під рукою. У умільців найбільш поширена рідина WD-40. Змочіть тканину в наявній рідини і притисніть до прикипілого болту. Для поліпшення проникнення мастила в з'єднання злегка постукуйте по болту.
2
Щоб полегшити собі завдання, постарайтеся використовувати якісний інструмент. Ріжкові ключі замініть накидними, користуйтеся головками. Не обов'язково купувати високоякісний німецький інструмент для профі. Просто відмовтеся від дешевого китайського.
3
При відкручування використовуйте прийом розгойдування. Приблизно так само, як роблять водії застряглих автомобілів. До речі, цей спосіб ще більше посилить проникнення мастила в різьбу.
4
Якщо попередні методи не допомогли, спробуйте подовжити плече ключа, надівши на нього відповідний відрізок труби. Можна спробувати ударяти по ключу молотком, намагаючись відкрутити болт.
5
Спробуйте нагріти прикипіла деталь будь-яким підходящим способом. Наприклад, паяльником, феном або газовим пальником. Добре розігрітий болт легше відкручується. Можна спробувати і різке охолодження нагрітої деталі, але це може і нашкодити.
6
Візьміть віск або пластилін і виліпити навколо болта круглу стінку. В утворену ємність навколо головки кріплення налийте сірчану кислоту і покладіть невелику кількість цинку. Одержаний гальванічний розчин залиште приблизно на добу, після чого спробуйте відкрутити болт знову.
7
Якщо в результаті всіх невдалих зусиль болт зірветься і пошкодиться головка, не зневіряйтеся. До видимих залишків деталі приваріть важіль і продовжите спроби. Або відповідним свердлом висвердлите залишки деталі з різьблення.
8
А щоб наступного разу уникнути виникнення подібних ситуацій, застосовуйте тільки якісні кріпильні деталі. Перед їх закручування обов'язково змастіть слабощелочной мастилом або вазеліном з графітовим порошком. І не забувайте про дотримання норм затяжки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=72ikkg1Lfp0