Як відкрити столярну майстерню.

Бізнес завжди відрізнявся певним ступенем свободи - власник сам вирішує, як, коли і на кого працювати, контролює заробіток. З іншого боку, це завжди ризик залишитися біля розбитого корита. Тому потрібно вибирати той напрямок, який буде завжди затребуване - столярна справа яскравий тому приклад.
Інструкція
1
Уважно прорахуйте попередній бізнес-план: що саме ви будете виготовляти, скільки коштуватиме покупка обладнання, скільки піде часу і грошей на виробництво одного виробу, куди ви його реалізуєте і як, за який час і за якою ціною, через скільки окупляться ваші вкладення.
2
Підшукайте підходяще місце для роботи. Звичайно, кращим варіантом стане приміщення, орендоване ближче до центру міста або ринку - це дозволить швидше і простіше налагодити продаж. Однак на перших порах цілком підійде навіть гараж. Головне, щоб розміри були достатніми для обробки великих виробів. Обладнайте робоче місце безперебійним теплом і світлом, водою.
3
Придбайте необхідні матеріали - поки ви не заручилися надійним ринком збуту, краще купувати їх у міру витрачання. На інструментах же краще не економити - від них багато в чому залежить якість самих виробів. В базовий набір входять степлер, дриль, фугувальний верстат, фрезерний верстат, молоток, циркулярна пила та деякі інші інструменти. Деякі предмети, наприклад, стіл для токарного верстата, можна зробити своїми руками. Купіть також пензлі, фарби, клей, лак, папір та інші дрібні деталі.
4
Після того як підготовчі роботи завершені, визначитеся з ринком збуту. Перший час це можуть бути друзі і знайомі, після, коли «сарафанне радіо» запрацює, можна буде розширити коло клієнтів. Крім цього, завжди можна пошукати канали збуту на ринку, ярмарках, в магазинах будівельних товарів, через оголошення в газеті.
5
Спочатку займайтеся виготовленням якихось одних виробів, наприклад, дверей. Після того, як справа трохи розкрутиться, можна буде розширити список стільцями, столами, шафами, тумбочками, полицями, лавами та іншими предметами інтер'єру.
6
Обов'язково розвивайте свій бізнес - з його розширенням оформите ПП, продумайте рекламу, введіть спецпропозиції і знижки, налагодьте механізм зв'язку з покупцями.
Одним з найбільш рентабельних видів малого бізнесу сьогодні вважається меблеве виробництво і відкриття приватних столярних майстерень. Однак для того щоб столярка швидко окупилася, потрібно ще до її запуску продумати всі деталі організації справи.
Інструкція
1
Складіть грамотний бізнес-план. Якщо ви не можете цього зробити самостійно, зверніться до фахівців. Для цього проаналізуйте, які фінансові можливості ви маєте, чи можливо до вашої справи підключити якихось компаньйонів, чи мається обладнання або його необхідно буде закупити і т.д.
2
Знайдіть приміщення, яке має бути від 40 до 100 квадратних метрів і мати прямокутну форму. Віддайте перевагу будовою завдовжки не менше 7 метрів, це необхідно для зручної обробки великих заготовок. Відмінно підійдуть сарай, підвал будинку, гараж і т.д. При цьому пам'ятайте, що краще всього вибрати приміщення не на околиці вашого населеного пункту, а ближче до замовників, навіть з тому випадку, якщо воно обійдеться в рази дорожче.
3
Визначтеся, що саме ви будете випускати в своїй меблевої майстерні, столярні. Саме від цього потрібно буде відштовхуватися при виборі обладнання, адже спочатку нічого зайвого купувати не слід, краще вкласти кошти в потрібне русло.
4
Укладіть договір оренди на вибране приміщення. Закупити необхідне обладнання (верстати, фрезерний стіл, рейсмус, циркулярку і т.д.), якщо ви будете спочатку працювати один, всі необхідні будівельні інструменти можна купити в одному екземплярі.
5
Візьміть кредит в банку на випадок, якщо у вас немає повного початкового капіталу на купівлю обладнання та закупівлю першого матеріалу для виготовлення готової продукції.
6
Зверніться до відповідного органу і оформите всі папери по відкриттю власної столярної майстерні, включаючи і постановку на різні обліки (податковий, страховий і т.д.). При цьому юридична адреса столярки повинен відповідати адресою орендованого приміщення (відповідні папери необхідно пред'явити).
7
Займіться пошуком потенційних клієнтів, розмістіть рекламне оголошення в газеті або на радіо, роздайте листівки друзям і знайомим.
8
Грамотно укладіть перший договір з клієнтом, складання якого краще довірити фахівцям - він стане основою подальшої роботи, адже з подальшими клієнтами договір буде мати таку ж форму і структуру.
9
Розрахуйте і закупите необхідні матеріали для свого першого замовлення. Для того щоб не витрачати зайві кошти, найкраще закупити матеріал безпосередньо після замовлення, тоді, коли вам уже відомо, що саме знадобиться.