Як обклеїти салон авто. тканина для обклеювання салону авто.

Обклеювання (перетяжка) салону автомобіля є копіткою і складною справою, що має безліч нюансів. Беручись за нього вперше, потрібно бути готовим до того, що доведеться докласти багато старань і витратити багато часу. Однак той, хто боїться труднощів, не вправі розраховувати на успіх в будь-якій справі.
Вам знадобиться
  • - матеріал для обклеювання (автокожа, алькантара, тканина, повсть або шкірозамінник);
  • - клей;
  • - фен;
  • - інструмент (ножиці , кисті, ніж і пр.);
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
Підберіть відповідний матеріал для обклеювання салону . Це може бути автокожа, обивочная тканина, шкірозамінник, повсть або алькантара. Останній матеріал являє собою штучну неткану ультрамікрофібру з поліестерового волокна, покритого поліуретаном. За своїми характеристиками міцності він перевершує навіть натуральну шкіру.
2
В якості клеїв найкращими є англійські аерозолі Fentac і Tuskbond, а також німецький клей Kleiberit. Останній особливо хороший для обклеювання деталей, які в процесі експлуатації можуть сильно нагріватися від сонячних променів (приладова панель, наприклад). Можуть застосовуватися також вісімдесят восьмому клей і «Момент».
3
Загалом вигляді технологія обклеювання складається з таких операцій: вирізки шматка матеріалу потрібного розміру і форми, промазки клеєм (дворазовою - матеріалу і одноразової - обклеюють ділянки), накладення і притиску (обтяжки) матеріалу.
4
Перед тим як наклеювати шкіру на поверхню випуклої форми, витримайте її в теплій, але не гарячій воді близько 2-3 годин. Натягніть вологу шкіру на обклеюваної деталь і просушіть феном в такому положенні. В результаті матеріал прийме форму оклеиваемой деталі. Потім промажте його два рази клеєм з просушкою шарів, нанесіть клей на деталь - також з просушкою - і натягніть шкіру на обклеюють ділянку, одночасно підігріваючи її феном. Після остаточного висихання клею шкіра щільно обтягне поверхню.
5
При обклеювання деталей, що володіють дуже великими нерівностями форми, перед наклейкою зшийте з матеріалу чохол за формою деталі. Шви повинні розташовуватися точно на кутах поверхні. Від акуратності виготовлення чохла залежить якість обклеєній поверхні.
6
Інші матеріали замочуванню не наражати. Просто промащуються клеєм, підсушуються і натягуються на обклеюваної поверхню. Подсушка феном під час наклейки дозволяє зробити клей більш м'яким і еластичним і забезпечує краще приклеювання. При промазки клеєм алькантари уникайте його надлишку, в іншому випадку він проступить з іншого боку і зробить лицьову поверхню жорсткою, погіршивши її зовнішній вигляд.
7
В місцях, що мають стики, запресовуйте краю матеріалу в них за допомогою шпателя або вузької викрутки. В особливо складних місцях перегину кромці надається форма трикутних пелюсток, які при укладанні змикаються один з одним, не утворюючи на перегині складки.
8
При обклеювання поверхонь із пластику для підвищення адгезії їх можна обробити наждачним папером. У тих місцях, які важко обклеїти якісно, накладіть декоративні елементи з алькантари. Вони допоможуть замаскувати вади.
Зверніть увагу
Якщо автомобіль оснащений подушками безпеки, наклеюється матеріал не повинен перекривати стики, які повинні розкриватися при спрацьовуванні аварійної системи. В іншому випадку подушки в потрібний момент не розкриються. Існує два способи оформлення аварійних стиків - надріз матеріалу по стику і зшивання його в цьому місці тонкими нитками. В обох випадках матеріал розривається за місцем стику в момент спрацьовування подушок безпеки.