Як поводитися з конем.

Верхова їзда стає все більш популярним способом дозвілля серед городян. Спілкування з конем доставляє величезне задоволення. Але багато хто боїться їздити верхи, оскільки не знають, як поводитися з великим і сильним тваринам.
Інструкція
1
Кінь легко лякається різких і гучних звуків. Тому, заходячи в стайню, чи не галасуйте, не робіть різких рухів. Намагайтеся поводитися спокійно, ваш настрій легко передасться тварині.
2
Очі коня розташовані так, що вона бачить навколо себе майже на 360 градусів. Але приблизно на рівні плеча периферичний зір сильно розсіюється. Будь-який рух ззаду себе кінь розцінює як загрозу. Перша реакція - вдарити і втекти. Тому ніколи не підходьте до коня ззаду.
3
Через особливості зору коні вам доведеться привернути увагу тваринного спокійним голосом, перш ніж увійти в денник або підійти до дрімаючої коні. Переконайтеся, що вона помітила вас, і тільки після цього наближайтеся.
4
До коня прийнято підходити з лівого боку. Обов'язково погладьте її, приголубте, дайте зрозуміти, що ви не заподіяв ніякої шкоди.
5
Уникайте ударів, різких хлопків по крупу. Від несподіванки кінь може злякатися, що в тісному денніке чревато травмами.
6
У коней дуже хороша пам'ять. Будь-який вчинок запам'ятовується надовго. Якщо ви змушені покарати тварина, робіть це вчасно і без жорстокості.
7
Існують загальноприйняті команди. Наприклад, почувши «прийми», кінь відійде в сторону. За командою «стій», «тпру», «оп-па» кінь зупиниться. Краще користуватися ними, ніж придумувати щось своє.
8
При роботі з кіньми треба запастися великим терпінням. Не забувайте, що в першу чергу перед вами тварина, яка дуже чутливо реагує на інтонації вашого голосу і ваш настрій. Коні швидко відчувають вашу невпевненість чи страх. Краще поведінка - це спокійна строгість.
9
Не дратуйте кінь, щоб не викликати хвилювання або паніку.
10
Доглядаючи за конем або сідлаючи її, розмовляйте. Тварина, чуючи ваш впевнений доброзичливий голос, буде вести себе спокійно.
11
Ведучи коня в приводу, йдіть у лівого плеча. Правою рукою утримуйте недоуздок близько біля підборіддя. Довгий кінець зберіть, щоб він не плутався під ногами, і утримуйте в лівій руці.
12
Після поїздки, прогулянки, виконаної роботи не забувайте похвалити кінь, пригостити яким-небудь ласощами, щоб спілкування з вами викликало стійку позитивну асоціацію.
13
Виходячи через двері або ворота, завжди йдіть трохи попереду коня і стежте, щоб вона не вдарилася або НЕ проскочила вперед вас.