Як обрізати дерева навесні.

Весняна обрізка плодових дерев потрібна для формування крони чашеобразной форми. Така крона, завдяки відкритому центру, забезпечує кращий доступ повітря і світла, що, в свою чергу, сприяє зміцненню здоров'я рослини і збору рясного врожаю.
Вам знадобиться
  • Секатор
Інструкція
1
Перш ніж братися за секатор, огляньте дерева , адже обрізка - це не просто трудомісткий агротехнічний прийом, але і найсильніший фактор, що зачіпає найважливіші процеси життєдіяльності рослин. Доведено, що обрізання крони молодого дерева негативно впливає на зростання всіх його частин і на плодоношення. Застосовуйте обрізку в молодому саду тільки як вимушену міру, необхідну для створення відповідної основи крони.
2
Обрізка ж дорослих плодоносних рослин допомагає підтримувати необхідні розміри крони і забезпечує високу якість плодів. На регулярність плодоношення позитивно впливає поєднання обрізки рослини із захистом його від хвороб і шкідників, з проріджуванням зав'язі і квіток.
3
Обрізку груші та яблуні починайте, коли денна температура підніметься вище нуля. Дерева повинні перебувати в стані спокою, коли на них немає листя, квітів і набряклих бруньок. Починайте обрізку проріджуванням крони, завершуйте укорочуванням пагонів.
4
Кісточкові культури, такі як слива, вишня, алича, персик рано не обрізайте, оскільки тоді підвищиться ризик їх захворювання. Найкраще дочекатися розпускання листя або настання фази рожевого бутона.
5
Оскільки врожайність кісточкових, на відміну від зерняткових культур, залежить від завязиваемості плодів, а їх дерева за розміром невеликі, обрізка носить більш обмежений характер. У сливи, вишні та аличі добротна крона складається самостійно. Обрізка потрібна тільки у випадках значного ослаблення процесів росту.
6
Абрикос навесні краще не чіпати. Перенісши обрізку на літній або зимовий період, ви зможете більш точно визначити ступінь обрізання і підвищите стійкість рослини до перепадів температур.
7
підмерзлих дерева обрізайте в другій половині весни або на самому початку літа. Це сприяє посиленню їх зростання.