Як запускати програму з командного рядка. Як запустити додаток у командному рядку.

Абсолютно всі програми можна запускати з командного рядка. Ця можливість з'явилася ще в перших операційних системах, включаючи лінійку систем Microsoft Windows. Раніше операційні представляли собою суцільну командний рядок (система MS-DOS). Сьогодні багато розробників програм включають в свій дистрибутив можливість запуску одним файлом, використовуючи командний рядок.
Вам знадобиться
  • Командний рядок операційної системи (cmd.exe).
Інструкція
1
Для найпростішого запуску програми з командного рядка, необхідно виконати наступні дії: - натисніть меню «Пуск» - виберіть пункт "Всі програми» - «Стандартні» - «Командний рядок»; - у вікні необхідно повернутися до диску « С », для цього в кінці рядка введіть« cd .. »і натисніть Enter. Повторіть цю дію кілька разів до повного переходу до диску «С»; - введіть повний шлях до запускається вами програми (C: \ Program Files \ KeyTweak \ KeyTweak.exe).
2
Також можна запускати програму з різними параметрами. Ці параметри доповнюють дії, виконувані самою програмою. Додаткові параметри виглядають як дописка до основної сходинці запуску програми.
3
Командний рядок з додатковими параметрами може виглядати наступним чином: «C: \ Program Files \ KeyTweak \ KeyTweak.exe» u -r -yC: \ Program Files \ KeyTweak \ KeyTweak.exe - повний шлях до програми Key Tweak . Використовувані в цьому прикладі параметри програми Key Tweak: - «u» - швидкий запуск програми; - «-r» - відновити останній збереження змін; - «-y» - відповісти «Так» на які від системи запити.
4
Для того щоб створити cmd-файл необхідно: - створити новий текстовий документ з розширенням .txt.- записати необхідний набір команд.- зберегти новий файл з розширенням .cmd.После скоєння цих дій запустите файл.
Зверніть увагу
Як запустити командний рядок. Щоб відкрити командний рядок необхідно першим ділом вибрати меню «Пуск -> Виконати» (в англійській версії «Start -> Run»). У віконці наберіть команду «cmd» і натисніть «OK». У вас на екрані з'явиться віконце з чорним фоном і миготливим курсором у вигляді символу підкреслення.
Основною умовою виконання операції запуску програми з командного консолі є точне знання імені та місця зберігання виконуваного файлу обраного додатка. Також присутній можливість завдання потрібних параметрів та ключів додатки, в разі допустимості їх використання.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск», розташовану в нижньому лівому куті екрану монітора комп'ютера, для виклику головного меню системи і перейдіть в пункт «Виконати» для відкриття вікна консолі запуску програм. Альтернативним способом може служити одночасне натискання функціональних клавіш Win + R.
2
Введіть значення повного шляху до виконуваного файлу обраної програми в поле "Відкрити" і вкажіть бажані ключі і параметри (при необхідності).
3
Використовуйте значок стрілки, спрямованої вниз, розташований у правій частині поля введення імені файлу, для відображення раніше запускалися і можливості вибору потрібної програми.
4
Натисніть кнопку «Обзор» при неможливості визначення повного шляху до виконуваного файлу обраної програми для виклику нового діалогового вікна з відображення файлової системи комп'ютера. Дана дія допоможе в пошуках потрібного файла.
5
Натисніть кнопку «Відкрити» при виявленні виконуваного файлу обраної програми в древі файлової системи комп'ютера для автоматичного копіювання імені файлу в поле введення запиту командної консолі.
6
Натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди.
7
Пам'ятайте, що вимога системи «Програма повинна бути запущена від імені адміністратора» має на увазі використання вікна інтерпретатора командного рядка. Для здійснення такої операції необхідно виконати наступні дії.
8
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт "Всі програми".
9
Розкрийте посилання «Стандартні» і виберіть компонент «Командний рядок».
10
Введіть значення runas/user: username "назва програми путь_к_файлу_программи" для здійснення запуску вибраної програми від імені адміністратора.
11
Викличте контекстне меню обраної програми в інструменті «Провідник Windows» кліком правої кнопки миші і виберіть команду «Запуск від імені» для виконання альтернативної операції запуску додатка від імені адміністратора.
12
Застосуйте прапорець на полі «Акаунт зазначеного користувача» і введіть ім'я та пароль адміністратора комп'ютера у відповідні поля.
Корисна порада
Використовуйте парні лапки при наявності знака пробілу в указуваному шляху до файлу потрібної програми.