Як відремонтувати насосну станцію.

Система автономного водопостачання відіграє найважливішу роль в повсякденному житті дачної ділянки. А серцем подібних систем є насосні станції. І якщо ті виходять з ладу, можна спробувати відремонтувати їх самостійно, не вдаючись до допомоги спеціалізованих сервісів.
Інструкція
1
Якщо насосна станція зовсім не включається, причиною цього може виявитися проблема з подачею електроживлення. Перевірте, чи включена станція в мережу; огляньте контакти, почистіть їх, якщо вони потемніли. Переконайтеся, що поверхня кабелю не пошкоджена. У самому неприємному випадку проблема може полягати в який вийшов з ладу двигун.
2
Якщо станція запускається, однак не качає воду, справа може бути в тому, що засмітився насосний зворотний клапан, розташований в колодязі чи іншому джерелі води. Очистіть його від забився сміття, щоб станція запрацювала. Якщо ж проблема не в клапані, то насосу, можливо, просто не вистачає води в колодязі. У цьому випадку необхідно просто опустити шланг на пару метрів глибше. Іноді станція відмовляється функціонувати через занадто брудної води, тобто через надлишок в ній піску та інших подібних дрібних домішок. Вирішенням цієї проблеми буде придбання для станції іншого насоса, у якого виявиться менше вироблення між корпусом і крильчаткою.
3
При робочої станції, коли вода надходить не рівномірно, проблема найчастіше виявляється в тому, що насос качає також і повітря. У цьому випадку потрібно оглянути всю поверхню шланга, щоб виявити діру, через яку проникає повітря. Також слід враховувати, що максимальна висота між насосною станцією і поверхнею води в колодязі становить близько восьми метрів, залежно від конфігурації. Якщо допустима висота порушена, вода може надходити ривками.
4
Нерідко трапляється так, що після довгого простою, наприклад під час зимового періоду, коли качати воду не потрібно, насосна станція не може відразу заробити, хоча двигун справний і функціонує. У такій ситуації допомогти відремонтувати насос може нескладна маніпуляція з крильчаткою. Не забувши відключити електроживлення станції, слід самостійно трохи покрутити крильчатку, щоб таким чином розігріти насосну станцію після тривалої бездіяльності і повернути її в робочий стан.