Як обробити свій гараж.

Вдала обробка здатна приховати вади всередині і зовні приміщення, зробить його більш затишним для роботи. До того ж покриття може захистити стіни, стелю та підлогу від перепаду температури і вологи, що дозволить гаражу прослужити довше.
Інструкція
1
Внутрішнє оздоблення гаража повинна відповідати рекомендаціям протипожежної безпеки, тому що в цьому приміщенні зберігаються горючі склади і суміші, а найменша іскра здатна привести до пожежі. Покриття гаража повинно бути виготовлено з матеріалу, якої не запалюється, легко чиститься і відмивається, не вступає в хімічні реакції, стійкий до ударів і подряпин, не вбирає запахи і бруд.
2
Зверніть увагу на колір оздоблювального матеріалу, що не вибирайте білий та інші дуже світлі відтінки. Для гаража таке покриття не підходить, тому що це приміщення може використовуватися для ремонту, і обробку доведеться частіше мити. Колір матеріалу повинен гармоніювати з інтер'єром гаража і створювати затишок і комфорт.
3
Постарайтеся придбати міцне покриття, адже полки, стелажі і шафки, наповнені запчастинами та інструментами, важать чимало. Для обробки внутрішніх стін гаража відмінно підійде мокра штукатурка. Це - цементно-пісочний розчин, він утворює тверде і міцне покриття. Штукатурка захищає поверхню від подряпин, не горить. Для додаткового захисту, нанесіть зверху фарбу.
4
Для обробки зовнішніх стін гаража більше підійдуть фарба і штукатурка для фасадних робіт, такі матеріали невразливі до вологи і перепадів температури. До того ж штукатурка розгладжує стіни, приховує тріщини та інші дрібні нерівності. Щоб отримати бажане покриття, суворо дотримуйтесь інструкції на упаковці.
5
Для внутрішньої обробки підлоги гаража підійде тротуарна плитка. Її міцна поверхня захищена від вологи і є вогнестійкою. Такий варіант призначений для цегельних і бетонних гаражів. Попередньо вирівняйте підлогу і викладайте плитку, слідуючи інструкціям.
6
Непоганий варіант - оздоблення пластиковими панелями, їх легко можна встановити самому. Все монтажні роботи пройдуть без бруду і пилу. Для внутрішньої обробки гаража візьміть фасадну ПВХ вагонку. Цей спеціальний пластик не горить і не пропускає вологу. Прикріпіть до стін дерев'яну обрешітку, до неї меблевим степлером прибивайте листи обробки. Щоб взимку в гаражі було тепліше, між вагонкою та профілями покладіть утеплювач.
Оздоблення гаража , як внутрішня, так і зовнішня, виконує не просто декоративну функцію. Вона захищає стіни приміщення від впливів навколишнього середовища, наприклад, вологи, перепаду температур тощо, і тим самим дозволяє збільшувати термін служби споруди.
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали;
  • - рекламні буклети і прайси.
Інструкція
1
Вирішіть, яким матеріалом будете обробляти гараж і скільки на це готові витратити грошових коштів. Адже сьогодні на будівельному ринку пропонується маса різних варіантів для обробки, що відрізняються між собою за якістю, властивостями, ціною. Роблячи вибір, не забудьте про безпеку. Постарайтеся підбирати матеріали, які не горять і не піддаються хімічному впливу. Не зайвим буде, якщо вони опиняться стійкі до механічних пошкоджень.
2
Цегляні стіни гаража ви можете спочатку обштукатурити, а потім пофарбувати. Тим самим ви уникнете руйнування швів в кладці і потрапляння вологи в цеглу. Якщо приміщення не опалюється або обігрівається періодично, візьміть для зовнішньої і внутрішньої обробки штукатурку для зовнішніх робіт, так як вона стійка до перепадів температури.
3
Перш ніж приступити до оштукатурювання, очистіть стіни від залишків розчину, бруду і пилу. Потім покрийте їх ґрунтовкою, тим самим ви поліпшите адгезію цегли (адгезія - це злипання поверхонь 2-х різнорідних твердих речовин), і тільки потім нанесіть штукатурку. Дочекайтеся, коли поверхня добре просохне, і пофарбуйте стіни в обраний вами колір.
4
Замість штукатурки для внутрішніх робіт ви можете використовувати гіпсокартонні листи. Для цього очистіть стіни від пилу і бруду, видаліть всі шматочки матеріалу, які погано тримаються, нанесіть ґрунтовку. Використовуючи спеціальний клей, прикріпіть гіпсокартон. Потім закладіть стики шпаклівкою і пофарбуйте приміщення.
5
Вагонка підходить для оздоблення фасаду та внутрішнього простору. Попередньо зробіть дерев'яну обрешітку і зафіксуйте її на стінах гаража , а потім прикріпіть до неї панелі. Під час роботи відзначайте несучі бруски там, де плануєте повісити шафи або полки.
Зверніть увагу
Проклавши між стіною і вагонкою шар мінеральної вати, пінополістерол або іншого подібного матеріалу, так ви утеплите гараж.
Корисна порада
Для фарбування гаража зовні і всередині використовуйте фасадну фарбу, так як вона повільно стирається і стійка до механічних пошкоджень.