Як визначити кількість петель. Як расчитать набір петель.

Зазвичай в інструкції, яка супроводжує ту чи іншу в'язану модель вказані такі відомості, як номер спиць, товщина і кількість пряжі. Крім цього, іноді дається навіть щільність в'язання, тобто вказівку, яке число рядів і петель припадає на зразок певного розміру. Однак на ділі доводиться проводити корекцію кількості петель, так як щільність в'язання у кожної в'язальниці індивідуальна.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - гачок.
Інструкція
1
Щільність в'язки може відрізнятися виходячи з таких показників, як досвід роботи з даним візерунком, а також товщина нитки, спиць або гачка. Крім цього, часто навіть пряжа з однієї партії може мати незначні відмінності, що позначиться на якості роботи. Щоб розрахувати точний кількість петель зв'яжіть невеликий зразок, причому саме тим малюнком, який переважає у виробі. Якщо рукоділля передбачає кілька видів різних візерунків, то обов'язково потрібно зв'язати кожен, коректуючи свої розрахунки.
2
Наберіть 20 петель і зв'яжіть зразок, в якому не менше 20 рядів. Закрийте петлі останнього ряду і виперіть отриманий зразок правильно підібраним миючим засобом. Розкладіть в'язання на рівній поверхні, приколіть голками і висушіть, після чого зробіть розрахунки. Зніміть мірки, які можуть знадобитися при розрахунках або виміряйте довжину і ширину викрійки.
3
Наприклад, необхідно пов'язати полотно 100х100 см. Виміряйте пов'язаний зразок по довжині і ширині. Припустимо, його ширина склала 10 см. Виконайте розрахунки: 10 см - це 20 петель, отже, 100 см - буде 200 петель. Тобто, вирішується пропорція: 100 петель х 20 петель/10 см = потрібне кількість петель. Таким чином, для в'язання полотна необхідно набрати 200 петель.
4
Аналогічно проведіть розрахунки для з'ясування довжини виробу. Наприклад, довжина зразка вийшла 8 см. Зробіть розрахунки: 8 см - становить 20 рядів, значить, 100 см - буде 250 рядів (100 см х 20 рядів/8 см = кількість рядів).
5
Щоб правильно розрахувати кількість петель і рядів для полотна, пов'язаного гачком, виконайте ті ж самі дії. Враховуйте, що однією петлею вважається будь стовпчик або повітряна петля. При підрахунку кількості рядів майте на увазі, що різні види петель - простий стовпчик, стовпчик з накидом або стовпчик з двома накидами мають різну висоту. А тому необхідно виконати на зразку весь передбачуваний малюнок.