Як не потрапити в ДТП пішоходу.

На жаль, все частіше жертвами дорожньо-транспортних пригод стають пішоходи. Це пов'язано і з збільшеною кількістю автомобілів на дорогах, і з поганим станом доріг в Росії, і з недотриманням правил дорожнього руху як автомобілістами, так і пішоходами. Щоб максимально убезпечити себе від неприємних пригод, необхідно не тільки дотримуватися ПДР, а й бути гранично уважним і обережним.
Інструкція
1
Як це не банально звучить, дотримуйтесь правил дорожнього руху. Уздовж доріг пересувайтеся тільки по тротуарах. Якщо тротуару немає - по узбіччях, якщо немає і узбіч - по краю проїзної частини назустріч руху транспорту.
2
Перетинайте вулицю по пішохідному переходу, підземного чи наземного на зелений сигнал світлофора. Якщо пішохідного переходу не передбачений, переходите проїжджу частину, добре оцінивши швидкість руху автомобілів і відстань до них. При перетині дороги з двостороннім рухом дотримуйтесь правилом: спочатку, подивившись наліво, перейдіть половину дороги і зупиніться на розділовій смузі. Потім, подивившись направо, завершіть перехід.
3
Переходячи вулицю по регульованому пішохідному переходу, переконайтеся, що машини вас пропускають. Рухайтеся рівномірно, не біжіть. Інакше ваша поява може бути несподіваним для завершальних поворот водіїв, які повинні вас пропустити.
4
Найбільшу небезпеку становлять нерегульовані пішохідні переходи, де є тільки зебра. Навіть буває зебра практично стерта і ледь помітна. Вдобавок водії не дуже привчені пропускати пішоходів. У жвавому місці краще не користуватися таким переходом, а пошукати інший - зі світлофором.
5
Якщо такої можливості немає, будьте максимально обережні. Переконайтеся, що водії готові вас пропустити. Можете жестом показати готовність здійснити перехід. Часто автомобіль з правої смуги зупиняється, пішохід починає перехід, і на лівій смузі його збиває машина, для водія якої він був невидимий. Тому перейшовши одну смугу, переконайтеся, що транспортний засіб на сусідній смузі теж поступається вам дорогу.
6
Якщо ваш щоденний маршрут пролягає через жваві і небезпечні місця, носіть яскравий одяг, краще червоного або оранжевого кольору, зі світловідбиваючими деталями.
7
Заміську трасу не переходьте в місцях, де закінчується підйом. Пам'ятайте, що водії, що піднімаються в гору, вас не бачать.
8
Потрапивши в критичну ситуацію, постарайтеся взяти себе в руки і діяти усвідомлено і рішуче. Дії метання в паніці людини труднопредсказуемости для водія, який намагається уникнути зіткнення.