Як пояснити поділ.

Нерідко батькам доводиться виконувати функцію шкільних вчителів, пояснюючи дитині матеріал. Якщо ваш малюк ніяк не може зрозуміти суть розподілу, або він пропустив уроки арифметики через хворобу, вам доведеться пояснювати цю тему самостійно.
Інструкція
1
Перетворіть навчання в гру, придумуючи оригінальні та цікаві сюжети. Спочатку потрібно показати поділ наочно, а не намагатися просто пояснити цю тему так, як викладено в нудних підручниках. Виберіть кілька іграшок і скажіть маляті, що він повинен розділити предмети між ними порівну, щоб ні одній іграшці не було образливо. Як об'єктів поділу можуть виступати яблука, груші, цукерки тощо. Починати пояснення теми, використовуючи палички, кубики або папірці не варто, оскільки ці нудні неїстівні речі навряд чи зацікавлять малюка.
2
Почніть з найпростіших прикладів. Наприклад, можна попросити дитину розділити між двома ляльками чотири цукерки, потім вісім, а потім десять. Діти нерідко починають повільно розкладати предмети по одному, щоб не заплутатися, а не поділяють купку цукерок на дві рівні частини відразу. Не гнівайтесь і не квапте дитини, а якщо він помилиться - м'яко поправте. Коли малюк закінчить розкладати цукерки або яблука, попросіть його порахувати, скільки предметів вийшло в кожній купці. Коли дитина освоїть поділ на два, додайте ще одну іграшку.
3
Коли дитина зрозуміє, як потрібно ділити предмети на рівні частини, поясніть йому, що не завжди виходить розділити без залишку. Наприклад, візьміть сім цукерок і попросіть дитину розкласти їх на три однакових купки. У підсумку залишиться одна цукерка. Потім можна привести більш складні приклади: наприклад, розділити 14 на 4 або 17 на 5.
4
Покажіть дитині приклади з поділ м. Поясніть, що перше число - це кількість предметів, а друге - учасників, між якими і потрібно розділити речі. Якщо малюк не може запам'ятати це відразу, напишіть кілька прикладів і намалюйте над діленим ляльок або ведмедиків, а над дільником - цукерки або яблука. Попросіть дитину допомогти вам зробити малюнки, і він швидко запам'ятає значення кожного числа в прикладі.
Для того, щоб дитина успішно навчався в школі, його необхідно навчити арифметичних дій ще в дошкільному дитинстві. У першу чергу він повинен навчитися розуміти завдання і самостійно визначати способи дії. Розподіл зазвичай дитина засвоює після додавання, віднімання та множення. Якщо ви вчасно згадайте, що дитині набагато легше засвоювати дії з предметами, ніж абстрактні, навчання діленню піде набагато швидше.
Вам знадобиться
  • Цукерки, фрукти, ягоди та інші предмети, які можна поділити між кількома учасниками
  • Кубики, картки, фішки і інший роздатковий матеріал
Інструкція
1
З поділом дитина стикається вже в ранньому віці, хоча і не знає, що він вирішує арифметичну задачу. Поясніть дитині співвідношення між групами предметів і навчіть позначати їх словами «більше», «менше», «стільки ж», «порівну». Навіть якщо дитина ще не вміє рахувати, він може на око визначити, в якій групі предметів більше, а в якій менше. Навчіть його співвідносити предмети один з одним. Чи вистачить всім зайчикам морквин, якщо всім роздати по одній?
2
Запропонуйте дитині розділити цукерки та вишні, щоб йому і вам дісталося порівну. Спочатку дитина буде діяти найпростішим методом, перекладаючи предмети по одному. Наприкінці запропонуйте порахувати, скільки всього було вишень і по скільки дісталося кожному.
3
Поясніть, що розділити предмети - це означає розкласти їх так, щоб усім дісталося однакову кількість, незалежно від того, скільки учасників. Запропонуйте розділити вишні між усіма членами сім'ї, між друзями у дворі і порахувати, скільки в кожному випадку дістанеться кожному. Поясніть, що розділити порівну виходить не завжди. Наприклад, якщо 18 вишень розділити між 5 учасниками, то кожен отримає по 3 вишні, а 3 залишаться.
4
Поясніть, що коли дитина бачить, що те чи інше число треба розділити на інше число, то перше число - це ті ж самі вишні, морквини, цукерки і кубики, а друге - кількість учасників. При цьому все одно, що саме між учасниками ділити. Важливо знати, за скільки предметів дістанеться кожному. Дитина дуже швидко це зрозуміє.
Корисна порада
Наочно можна пояснити дитині навіть дробу. Наприклад, якщо є 2 морквини, а зайчиків 4 - майже будь-яка дитина, навіть не замислюючись, відповість, що кожному дістанеться половинка морквини. А якщо зайчиків 8? Тоді половинки треба розділити ще навпіл.