Як відрізнити метал від неметалла.

За своїми фізичними властивостями всі прості речовини можна розділити на метали і не метали . Частина з цих речовин можна визначити візуально: залізо - метал, а водень - ні. Однак для більшості елементів краще знати чіткі ознаки, щоб не помилитися в класифікації.
Вам знадобиться
  • - таблиця Менделєєва.
Інструкція
1
Як вже було сказано, речовини різняться за своїми фізичними властивостями. Всі метали , за винятком ртуті, при кімнатній температурі є твердими речовинами. Вони володіють характерним «металевим» блиском, добре проводять тепло і електричний струм. Більшість металів пластичні, тобто, легко можуть змінювати свою форму при фізичному впливі на них.
2
За своїми фізичними властивостями не метали мають набагато більше відмінностей, ніж метали . Вони можуть перебувати в рідкому (бром), твердому (сірка) і газоподібному (водень) стані. Мають низьку теплопровідність, погано проводять і електричний струм.
3
Відрізнити метали від неметалів можна і по їх будові. У неметалів число вільних атомів на зовнішньому рівні більше, ніж у металів. Метали мають немолекулярное будову - вони складаються з кристалічної решітки. Чи не метали ж, навпаки, мають молекулярної або іонної структурою.
4
У порівнянні з металами, у неметалів більший окислювально-відновний потенціал і електронегативність.
5
Для того щоб відрізнити метал від неметалла, не обов'язково вивчати їх фізичні та хімічні властивості, досить буде поглянути на таблицю Менделєєва. Подумки проведіть драбинку від бору до астату. Метали розташовуються в лівій нижній частині таблиці, а також в побічних підгрупах вгорі від драбинки. Чи не метали - в частині в головних підгрупах.
6
Крім цього, у багатьох таблицях не «strong> метали позначаються червоним кольором, а метали - чорним і зеленим.
7
Існують також амфотерні елементи. Ці речовини здатні в різних хімічних реакціях проявляти властивості як металів, так і неметалів. До таких елементів відносяться цинк, алюміній, олово, сурма. У своїй вищого ступеня окислення вони здатні проявляти властивості, характерні для неметалів.