Як не заразитися лихоманкою.

Геморагічна лихоманка - це вірусне природно-осередкове інфекційне захворювання, яке можуть переносити більше 60 видів ссавців: польові миші, сірі, чорні щури, домові миші, полівки. Захворювання носить сезонний характер, пік припадає на теплу пору року, коли починається дачний сезон і масові походи в лісову і лісостепову зони. Запобігти небезпечні наслідки можна, дотримуючись елементарних заходів обережності.
Вам знадобиться
  • - кошти від мишей;
  • - вода в пляшках;
  • - хлоровмісні засоби;
  • - респіратор або ватно-марлева пов'язка;
  • - йод;
  • - зеленка;
  • - рукавички;
  • - розпилювач.
Інструкція
1
геморагічну лихоманку викликають продукти життєдіяльності ссавців, які є носіями інфекції. Захворювання починається раптово з різкого стрибка температури до 40 градусів, з'являється сильний головний біль, загальна слабкість.
2
Трохи пізніше хворого починають турбувати сильний біль в попереку і животі, сухість у роті. Обсяг відокремлюваної сечі різко знижується, що вказує на небезпечне ураження нирок. На шкірі може з'явитися висип, при тяжкому перебігу захворювання у внутрішні життєво важливі органи відбувається крововилив. Всі ці симптоми виникають лише через 3-4 тижні після відвідин дачі, поїздки на природу, де відбулося зараження. При появі перших ознак геморагічної лихоманки негайно звертайтеся до лікаря.
3
Щеплення від геморагічної лихоманки не існує. Щоб запобігти захворюванню, дотримуйтесь заходів безпеки. Прибирання дачного будинку, який простояв все холодну пору року без мешканців і єдиними відвідувачами були гризуни, проводите в рукавичках, респіраторі. Чи не метіте підлогу сухим віником, розведіть в розпилювачі розчин з води і декількох крапель хлорсодержащего кошти, ретельно збризніть все приміщення, почекайте 30 хвилин і тільки після цього приступайте до прибирання.
4
Якщо ви помітили продукти життєдіяльності гризунів, розведіть більш міцний розчин хлорсодержащего кошти, рясно окропити місця забруднень, приберіть за допомогою віника або ганчірки. При прибиранні респіратор повинен бути з не закінченим терміном придатності, ватно-марлева пов'язка повинна бути чотирьохшарова.
5
Не пийте воду з водойм, джерел. Привозите з собою чисту питну воду в пляшках. В крайньому випадку, використовуйте тільки прокипяченную воду.
6
Ретельно мийте руки за допомогою антибактеріального мила або антисептичного гелю. Витирайте руки чистим рушником, привезеним з собою, а не пролежати всю зиму на дачі.
7
Все продукти піддавайте термічній обробці. Привезені з собою сумки, пакти, пляшки з водою не складують на підлозі або траві, підвішуйте їх на дерево або зберігайте в багажнику автомобіля.
8
Більше перебувайте на сонці. Ультрафіолетові промені вбивають вірус. Все постільні приналежності, що знаходяться в дачному будиночку під час зими, винесіть на сонці. Все, що можна випрати, виперіть і пропрасуйте гарячою праскою.
9
Курці повинні бути особливо обережні. Доторкнувшись до фільтру сигарети брудними руками, можна отримати зараження вірусом. Тому перед курінням необхідно ретельно мити руки, а ще краще відмовитися від згубної звички.
10
Все рани, садна, подряпини відразу обробляйте йодом, зеленкою або медичним спиртом. Через рани вірус одразу проникає безпосередньо в кров.
11
Своєчасно боріться з домашніми мишами. Купуйте спеціальні засоби і розкладіть в місцях проживання гризунів або зверніться в санітарну епідеміологічну станцію. Фахівці проведуть обробку.
Зверніть увагу
Не забувайте, що геморагічну лихоманку легше попередити, ніж вилікувати.