Як відрізнити камінь від скла.

Мало знайдеться занять більш прибуткових, ніж підробка дорогоцінних каменів. Цей вид шахрайства відомий з давнини. І з тих пір наука пішла далеко вперед, а значить, і копії самоцвітів стають все більш якісними. На щастя, відрізнити їх все ж можна.
Вам знадобиться
  • - сильна лупа;
  • - магніт;
  • - точні електронні ваги;
  • - вовняна тканина і папір.
Інструкція
1
Перша ознака підробки - занадто висока якість. У природі дуже рідко зустрічаються натуральні самоцвіти більшого розміру і без дефектів. Це відноситься і до янтарю, і до бірюзі, і до рубинам і хризолітом. Якщо вам пропонують великий самоцвіт абсолютно без недоліків і за смішні гроші, задумайтеся. Втім, якщо ціна не смішна - привід задуматися теж є. Камені такої якості обов'язково мають сертифікат справжності і продаються тільки в серйозних ювелірних магазинах.
2
Наступний важливий критерій - твердість. Практично всі самоцвіти мають більш високу щільність, ніж скло, а тому залишать на ньому помітну подряпину.
3
Висока щільність забезпечує і більш низьку теплопровідність. Всі дорогоцінні камені на дотик здаються більш холодними, ніж скляні імітації. Доторкніться кінчиком язика до скла і кварцу і ви відразу відчуєте, що кварц на дотик значно холодніше.
4
Гранат легко відрізнити від скла за допомогою магніту. Покладіть виріб з гранатом на електронні ваги і піднесіть до каменя магніт. Якщо вага не зміниться, перед вами підробка.
5
Янтар легко визначається за електростатичним властивостям. Потріть камінь про вовняну річ, а потім піднесіть до дрібно порізаної папері. До теперішнього янтарю папір моментально притягнеться. У скла таких властивостей немає.
6
Топази легко відрізнити за характерною «слизькості». Вони дуже легко поліруються і на дотик здаються шовковистим, скляна імітація ніколи не буде такою ж гладкою.
7
Справжній смарагд завжди містить усередині включення, що нагадують маленькі спіралі або пір'я. Через них він здається як би туманним і не володіє сильним блиском. Уважно розгляньте камінь під сильною лупою. Чистий бездефектний смарагд напевно виявиться підробкою.
8
Справжні аметисти завжди мають неоднорідну забарвлення і різноманітні включення. Навіть у абсолютно бездефектної аметисті під сильним збільшенням помітні дрібні бульбашки повітря, тріщинки і перекручення спіралі.
9
Дуже часто підробляють натуральну бірюзу. Робити це почали ще стародавні єгиптяни. Зараз точно відрізнити підробку можна тільки після повного спектрального, геммологічесткого та хімічного аналізу. Тому орієнтуйтеся на ціну. Ювелірна справжня бірюза зустрічається рідко і лише маленькими шматочками. Тому виріб зі вставкою з натуральної бірюзи не може коштувати менше 200 доларів.
У наш непростий час, коли шахрайство майже не карається і вельми прибутково, споживачеві доводиться бути набагато уважніше при покупці, наприклад, коштовностей. Як відрізнити скляну підробку від коштовного каменя, якщо ви не є професіоналом у цій галузі? Способи є.
Інструкція
1
Скляні підробки завжди будуть тепліше на дотик. Спробуйте камінь кінчиком язика, попередньо взявши його, наприклад, пінцетом (щоб не нагріти від рук) Справжній камінь повинен бути холодним.
2
Якщо ви подивитеся крізь діамант на світло, то, завдяки специфіці відбиття світла від його граней, ви побачите тільки яскраву крапку в камені.
3
Алмаз є дуже твердим мінералом і, на відміну від підробок, здатний залишати подряпини на склі та інших полірованих каменях.
4
Оброблений топаз буде злегка "мильною" на дотик. Крім того, його підробки, найчастіше, виглядають набагато привабливіше і крупніше самих каменів (те ж стосується і рубінів).
5
Гранати мають незначне магнітне вплив, за яким їх можна (хоч і не просто) пізнати.
6
Якщо вуалі смарагду перекручені - перед вами, напевно, синтетика.