Як відрізати плінтус стусла. Як підібрати угідь на стусле.

Планується - це обов'язкова деталь інтер'єру. Він служить для обрамлення підлогового покриття, прикрашаючи приміщення і надаючи йому закінчений вигляд. Щоб при укладанні плінтуса між деталями не було зазорів, слід використовувати для нарізки спеціальний інструмент - стусло.
Вам знадобиться
 • - стусло;
 • - ножівка;
 • - монтажний ніж;
 • - наждачний папір;
 • - лінійка;
 • - олівець.
Інструкція
1
Оберіть стуслоДля нарізки плінтуса знадобиться спеціальне пристосування - стусло. З його допомогою можна точно розпиляти матеріал під необхідним кутом. Інструмент схожий на короб з прорізами на протилежних сторонах - вони є напрямними для пилки. Столярне пристосування виконується з різних матеріалів: металу, дерева та пластмаси. Для професійної розпилювання погонажних виробів малої товщини потрібно стусло з металу. Якщо у вас невеликий обсяг робіт, віддайте перевагу дерев'яному інструменту.
2
Підберіть ріжучий інструмент Планується може бути виконаний з різного матеріалу: дерева, пластика, деревної стружки, пінопласту. Щоб не пошкодити виріб при нарізці, підберіть для роботи підходящий інструмент. Наприклад, для пластикового і плінтуса зі Шпоновая покриттям використовуйте ножівку по металу - вона робить точний розпив, не пошкоджуючи матеріал. Щоб відрізати пінопласт, знадобиться гострий монтажний ніж, а для дерев'яного плінтуса - ножівка по дереву з дрібними зубами.
3
Проведіть розмітку зрізу Зробіть заготовки плінтуса для всіх ділянок підлоги, залишаючи запас не менше 50 мм для кожного кута. Щоб між сполуками плінтуса не було щілин, перевірте, під якими кутами сходяться в кімнаті стіни. Визначте лінію зрізу для кожної заготовки. Оскільки плінтус між стінами оформляється двома деталями, кут розпилу на кожній повинен становити половину кута між перегородками. Наприклад, якщо це 90 градусів, позначте на заготівлі олівцем лінію розпилу під 45 градусів, якщо 100 градусів - зріз піде під 50 градусів.
4
Наріжте заготовкіУстановіте плінтус в стусло лицьовою стороною вгору, щоб олівцева лінія стала продовженням потрібної прорізи. Притисніть заготовку до стінки короба, вставте ножівку в направляючу і відріжте по зазначеній лінії. Другу половину плінтуса відпиляйте аналогічно першій, з тією лише різницею, що заготовка укладається в пристосування з іншого боку. Якщо потрібно підготувати плінтус для поверхні складної конфігурації, ретельно виміряйте кути всіх зчленувань. Проведіть роботу по нарізці деталей в тій же послідовності. Обробіть зрізані краю наждачним папером з дрібним зерном.
Зверніть увагу
Перед тим як зафіксувати плінтус на підлозі, перевірте збіг деталей і відсутність між ними зазорів.
Корисна порада
Використовуйте базові розпили стусла для нарізки плінтуса під прямим кутом.
Нерідко під час ремонтних робіт виникає необхідність відрізати від деталі невеликий шматок під яким-небудь кутом. Найчастіше це потрібно при установці дверних наличників, плінтусів і предметів меблів. Якщо досвідчений майстер може «на око» відрізати ту чи іншу деталь, то початківець ремонтник без спеціальних пристосувань зробити цього не зможе. Тому йому просто необхідно стусло, яке дозволяє легко і швидко відпиляти матеріал під заданим кутом, повністю виключаючи порчу дорогих деталей.
Вам знадобиться
 • - Стислі;
 • - ножівка;
 • - транспортир;
 • - олівець;
 • - заготівля з дерева;
 • - шуруповерт;
 • - струбцина.
Інструкція
1
Стислі - це звичайний П-подібний профіль, з боків якого розташовані щілини, що надають можливість ножівкою розпиляти деталь під певним кутом. Існують також більш вдосконалені моделі даного інструменту. З їх допомогою можна самостійно встановити кут, а за допомогою поворотної конструкції поставити ножовочное полотно в найбільш зручному положенні.
2
Сьогодні в будь-якому будівельному магазині можна придбати готове дерев'яне, металеве або пластмасове стусло. Також це пристосування можна зробити своїми руками, використовуючи підручні матеріали. Це може бути будь-яка дошка або фанера, товщина якої не менше двадцяти міліметрів.
3
Для початку зберіть короб інструменту і в бічних стінках просвердлите отвори, після чого з'єднайте так, щоб обидві боковини розташувалися строго паралельно один одному і перпендикулярно підлозі. Тепер можете зафіксувати їх шурупами. За допомогою транспортира відзначте кути і зробіть пропили. Намагайтеся щільно притримувати полотно. При цьому потрібно уникати сильного тиску на інструмент.
4
Після того як стусло буде готове, обробіть матеріал, який потрібно розпиляти. Струбциною прикріпіть стусло до рівної поверхні столу. На деталі зробіть позначку, де повинен бути кут, і щільно притисніть її до бічної стінки інструменту. Мітку необхідно буде поєднати з прорізом. Вставте ножівку і розпиляєте заготовку. Завдяки тому, що робота полотна строго обмежена пропилами, зріз виходить максимально рівним і точним.
5
Якщо зріз потрібно зробити на плінтусі, в першу чергу слід перевірити кут приміщення. Якщо він не прямий, доведеться коригувати кут пропила заготовки.
Зверніть увагу
Обрізка кутів вимагає використання гостро-ріжучих інструментів. Тому робота повинна виконуватися акуратно і без поспіху.
Корисна порада
Перш ніж використовувати обрізану під кутом деталь, переконайтеся в точності зрізів. Якщо помітите похибки тільки після того, як вона буде приклеєна або прикріплена, виправити їх буде дуже складно.